×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
[Error loading the WebPart 'CKFischer_Area_Header' of type 'CKFischer.Area.Header']
NotFound

Samaná

[Error loading the WebPart 'CKFischer_Area_Gallery' of type 'CKFischer.Area.Gallery']
NotFound
[Error loading the WebPart 'DetailOblasti_Mapa' of type 'DetailOblasti-Mapa']
NotFound

Podrobné informace

[Error loading the WebPart 'DetailOblasti_Pocasi' of type 'DetailOblasti-Pocasi']
NotFound
Samana.jpg

Samaná, fascinující pohled na divy přírody

Turistickou oblast Samaná najdete na stejnojmenném poloostrově v severovýchodní části Dominikánské republiky. Z jedné jeho strany se rozlévá podlouhlý záliv Bahia de Samaná, severní omývají modravé vody nekonečného Atlantiku. Silnice, přecházející v rychlostní komunikaci, letovisko pohodlně spojuje s předměstím metropole Santo Domingo. Mezinárodní letiště Arroyo Barril je vzdáleno zhruba 10 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Proč by se dnes Kolumbus divil

Právě Santa Barbara de Samaná byla roku 1493 poslední zastávkou Kryštofa Kolumba během jeho premiérové cesty do Ameriky. Dnes je to ráj turistů, v němž se zalesněné pahorky národního parku Los Haitises střídají s plantážemi tropického ovoce jako papaya, mango či maracuja. A pokud už budete ochutnávat místní speciality, nezapomeňte na vyhlášený dominikánský rum a léčivý nápoj mama juana. Stejně oblíbeným suvenýrem je přírodní čokoláda z místní tržnice.

Kolem města Samaná je rozeseto velké množství písečných pláží; často je u nich postaveno nějaké ubytovací zařízení. Nejhezčí pláže jako Playa Ballenas, Playa de Las Terrenas nebo Playa Colibri se nacházejí na severních březích poloostrova. Většinou se jedná o panenské úseky pobřeží s jemným, světlým pískem, pozvolným klesáním do oceánu a hustým palmovým porostem v zádech. Jednotným pojítkem pro ně je také božský klid a minimum turistů.

Za velrybami na Samaná

Města na poloostrově Samaná včetně Santa Barbary, El Limonu a Las Terrenas nabízejí základní turistické vybavení zahrnující hotely, obchody, restaurace, kavárny, lékárny, poštu či půjčovny automobilů. Zároveň se připravte na pořádnou porci exotiky, sportování, dominikánské gastronomie, přírodních krás a zajímavých aktivit, mezi něž se řadí:

Zobrazit podrobné informace

[Error loading the WebPart 'CKFischer_Area_Hotels' of type 'CKFischer.Area.Hotels']
NotFound
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím