1. Fischer.cz
 2. Gruzie
 3. Tbilisi
 4. Tbilisi
 5. Gruzie – země v klínu hor

Gruzie – země v klínu hor

 • Istanbul – metropole na pomezí Evropy a Asie
 • Odpočinek na plážích Černého moře
 • Horní Svanetie – perla Kavkazu
 • Tradiční pohostinnost místních obyvatel, vynikající gruzínská vína a kuchyně
 • Česky mluvící průvodce

Popis okruhu

1.DEN Odlet z Prahy do Tbilisi.

2.DEN Po příletu (zpravidla brzy ráno) transfer do hotelu, ubytování a odpočinek. Po pozdější snídani prohlídka bývalého hlavního města Gruzie - Mstkheta (UNESCO). Uvidíte klášter Jvari a velkolepou katedrálu gruzínské ortodoxní církve Svetitsk-hoveli, kde uchovávají cennou relikvii - útržek Kristova pláště. Návrat do Tbilisi a večeře v místní restauraci s představením gruzínského folklóru.

3.DEN Dopoledne prohlídka Tbilisi – Metekhi, kostel gruzínských králů z 12. st.,  katedrála Sioni z 5. st. zasvěcená Panně Marii, bazilika Ančischati ze 6. st., náměstí Svobody.  Dále uvidíte synagogu, paláce a lázeňské domy ze 17. st. ve čtvrti sirných lázní, které byly po staletí oblíbeným místem i takových hostů, jako byl Puškin, Tolstoj aj. Navštívíte Národní muzeum. Po prohlídce volno na individuální prohlídky.

4.DEN Dnešní výlet do Kazbegi začnete přejezdem průsmyku Jvari (2 395 m. n. m.), který je obklopen horskými velikány. Zažijete ohromující jízdu po staré vojenské cestě, která vás přivede nejdříve k pevnosti Ananuri a dále podél řeky Aragvi. V případě příznivého počasí zahlédnete jeden z nejvyšších ledovců Kavkazu - Mt. Kazbegi (5 047 m. n. m.). Fakultativně možnost výjezdu autem z Kazbegi přes krásné údolí a lesy ke kostelu Nejsvětější Trojice v Gergeti, který se nachází v nadmořské výšce 2 170 m.

5.DEN Výlet do města Gori, kde se v r. 1879 narodil Stalin. Navštívíte muzeum, které mapuje jeho život od skromných začátků až do jeho smrti. Kousek odtud uvidíte naprosto unikátní jeskynní město Uplistsikhe, kudy procházela Hedvábná cesta. Celé město je komplexem kamenných ulic, domů, tajuplných tunelů, vodních nádrží a trhů, ale je tu i nejstarší divadlo v Gruzii. Odjezd do Batumi. Zde prozkoumáte bohatou a pestrou historii města s působivým výhledem na Černé moře

6.DEN Volný den na břehu Černého moře. Možnost individuální návštěvy Etnografického muzea nebo botanické zahrady.

7.DEN Výlet do Prometheovy jeskyně, která je bohatá na stalaktity, stalagmity, zkamenělé vodopády, jeskynní perly, podzemní řeky, jezera.

8.DEN Přejezd do regionu Kakheti, který je proslulý pěstováním vinné révy a nejlepšího vína. Navštívíte klášter Bodbe s hrobkou sv. Niny. Zažijete nezvyklé charisma královského města Signagi. Procházka úzkými uličkami městečka, ležícího na horské terase s neobyčejným výhledem do Alazanského údolí. Pokračovat budete do Tsinandali, kde můžete navštívit muzeum z 19. století, které vlastní člen gruzínské královské rodiny a kde lze projít v krásné zahradě. Na závěr dne zastávka ve Velistsikhe, kde navštívíte rodinné vinařství, které nabízí velkou příležitost pro milovníky historie a vína. Ochutnávka vína, které je vyrobeno nejstarší metodou na světě, vč. oběda.

9.DEN transfer na letiště (zpravidla brzy ráno) a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha – Tbilisi-  Praha, letištní taxy a další poplatky, transfer letiště-hotel-letiště, 7 nocí v hotelu***, 1 odpočinek na hotelu(po příletu časně ráno), 8x snídani,  7x večeři, dopravu a vstupy dle programu, služby česky mluvícího průvodce

 

CENA NEZAHRNUJE: cestovní a covid pojištění, spropitné, vízum (dle současných pravidel čínské vlády si klient musí vyřídit individuálně), výlet jeepem v Gergeti - cca 40 EUR/auto,  vstupné cca 20 EUR

Slevy

SLEVY:1-2 děti 2 – 12 let v doprovodu 2 dospělých osob 1 300 Kč

Poznámka

MINIMÁLNÍ POČET ÚCASTNÍKU: 15

Příplatek

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:1lůžkový pokoj (6 990 Kč)

Fotogalerie

 • Georgia
 • Hrad s kostelem
 • Vesničky u Mt. Shkhara
 • Gergeti monastery
 • Hrozny v Kakheti
 • Kakheti
 • Město Sighnaghi
 • Ushguli
 • Panorama Batumi
 • Panorama Tbilisi
Načítám...