Itálie - Kalábrie autem Itálie

Typy stravy v hotelu

Pláž

Bazény

zavřít

Přehled

Typy stravy v hotelu

Pláž

Bazény

kompletní popis hotelu

zavřít

Mapa

zavřít

Základní informace

Vzdálenosti

Pláž

Vybavení hotelu

Pokoje

Maximální obsazenost

Vybavení

Strava

Typy stravy v hotelu

Sport a zábava

Další informace

Popis okruhu

1.DEN – COSENZA
– Odlet do Lamezia Terme. Po příletu vyzvednutí auta na letišti v Lamezia Terme, přejezd podél pobřeží Tyrhénského moře na sever kolem místních krásných vesniček – Amantea, založená již v 7.stol a Fiumefreddo Bruzio, jedna z nejkrásnějších vesnic Itálie. Možnost prohlédnout si San Francesco di Paola s katolických klášterem. Dojezd do Cosenza, hlavního města kultury, ubytování na 2 noci.

2.DEN – ALTOMONTE, MORANO CALABRO-CIVITA
– Město Cosenza je strategicky položeno na objevování severní Kalábrie. Zde jsou typy na tento den: Altomonte – typické středověké městečko, založené v 9.stol. s význačným klášterem. Toto místo je stejně jaké další krásné městečko Morano Calabro součástí italského největšího národního parku Pollino. Další zastávkou je Civita, jedno z 30 měst založených albánskými uprchlíky v 15.stol. Město má úžasnou polohu na skalním masivu, spojeném s okolím 500 m dlouhým kamenným Ďáblovým mostem.

3.DEN – CAMIGLIATELLO-JEZERO CECITA-SAN GIOVANNI IN FIORE
– dopoledne volno na prohlídku města Cosenza, města kultury a sídla staré university. Katedrála, divadlo, kavárna Renzelli, kde výzdoba připomíná slavného vizigótského krále Alarica I. Ten se proslavil tím, že r. 410 n.l. napadl po 800 letech míru Řím a ukořistil zde velké poklady. S těmi se vydal na jih Itálie a dle pověsti v tomto městě umírá. A pohřben byl u soutoku řek Crati a Brusento – snad i s tím slavným pokladem. Odpoledne pokračování jízdy. V Camigliatello zastávka na typický oběd, dojezd do Cupone, kde je návštěvnické centrum NP Sila a oblast jezera Cecita. Pokračování krajinou do San Giovanni in Fiore (1049 m n.m.), pojmenovaném po zakladateli nádherného středověkého opatství a slavné ručně tkanými arménskými koberci a tapisériemi. Ubytování v Sila.

4.DEN – SANTA SEVERINA-LA CASTELLA-CROTONE
– přejezd podél pobřeží Jónského moře, pohořím Marchesato do Santa Severina – překrásného horského města, nad kterým ční normanský hrad, najdete tam i krásný byzantský kostel a po Římu druhé největší Diokleciánovo muzeum. Pokračování do La Castella s impozantním aragonským hradem, nebo pokračování na sever do Ciro, slavné vinařské oblasti. A dojezd podél pobřeží, Capo Colonna do Crotone, města se starobylou historií.

5.DEN – ROCCELLETTA-SERRA SAN BRUNO-STILO
– První zastavení u archeologických vykopávek v Roccelleta. Možnost zakoupení keramiky u prodejců v Squillace. Přejezd ze Soverato ke klášteru Serra San Bruno v nadm.v.800 m a pokračování do vesnice Stilo z byzantským kostelem.Ubytování v oblasti Roccella Konica. 

6.DEN – GERACE-BOVA-PENTEDATTILO-REGGIO CALABRIA
– Dopoledne neobyčejně krásné středověké město Aerace-uličky, několik kostelů,katedrála, pohostinní obyvatelé-toto místo si zamilujete. Během jízdy podél konce italské boty doporučujeme odbočit do Bovy, kdysi staré řecké osady, nebo do Pentedattila, vesnice duchů. Na ochutnávku pravého italského městského života dojezd do Reggio Calabria-architektura, umělecké galeria a muzea, promenáda, katedrála a samozřejmě velká možnost nákupů.

7.DEN – SCILLA-CAPO VATICANO-TROPEA
– zastavení v mystickém městečku Scilla. Procházka rybářskou čtvrtí Chianalea. Přejezd na Capo Vaticano, zde byl r.1885 postaven maják. Odtud jsou krásné výhledy až k Liparským ostrovům a Sicílii. Další zastavené ve městě Tropea na stejnojmenném mysu, o kterém se traduje, že ho založil Herkules.

8.DEN
– dojezd na letiště v Lamezia Terme, odevzdání auta, odlet.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha-Lamezia Terme-Praha včetně všech příplatků
- program dle katalogu
- 7 nocí v hotelu 3* se snídaní

Poznámka

Pobyt je možno na vyžádání prodloužit o další týden v hotelu na pobřeží.14.7. a 7.9. jsou poslední možné odletové termíny pro danou cenu zájezdu.

Pro zapůjčení auta je nutný mezinárodní řidičský průkaz, cestovní průkaz a kreditní karta na stejné jméno, jako je řidičský průkaz.  

Příplatek

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:
- jednolůžkový pokoj

CENA NEZAHRNUJE:
- cestovní pojištění
- vstupy
- pronájem auta
- pohonné hmoty

zavřít

Termíny a ceny

Filtrace termínů zájezdů Smazat filtry

Zavřít

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí ()

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

CKFischer.SearchForm.AddRoomCKFischer.SearchForm.AddRoom

Zavřít

Zadejte termín

Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Vyberte si stravování

Zavřít

Vyberte si typ pokoje

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím