Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 28 °C červenec / srpen *
  • 1CUP/23,757CZK

* průměrné teploty

Holguín – dovolená na pobřeží autentické Kuby

Holguín je název provincie i jejího správního střediska, která se rozkládá ve východní čtvrtině Kuby. Pobřeží Atlantiku je od města Holguín vzdálené od 30 do 70 kilometrů (vzdušnou čarou) a zahrnuje řadu rekreačních středisek. K těm nejpopulárnějším patří Playa Guardalavaca, Playa Esmeralda, El Ramón, Playa Yuraguanal nebo Playa Pesquero. Jižně od města funguje mezinárodní letiště Aeropuerto Frank País, metropole Havana leží téměř 800 kilometrů severovýchodně odsud.

Pláže Holguín, to je Karibik se vším všudy

V roce 1492 se na březích Atlantického oceánu nedaleko Holguínu psaly dějiny: přistál tady Kryštof Kolumbus. Původní indiánští obyvatelé (Taínové) byli v následujících letech vyhubeni a asimilováni. O 30 let později došlo k založení osady San Isidoro de Holguín pojmenované na počest španělského důstojníka. V poslední době se Holguín stává živou turistickou destinací s řadou moderních hotelových areálů. Velkou výhodu oproti zbytku Kuby představuje stálejší počasí s vyššími teplotami a menším výskytem studených front.

Pobřeží u Holguínu, to jsou ale především nádherné pláže jako vystřižené z barevných katalogů. Jen si to představte: jemný, bílý písek, v dáli korálový útes, všude kolem palmy, svižné klesání dna v průzračně čisté vodě, slunečník, lehátko a osvěžující koktejl v ruce…

Většinou se jedná o samostatné, několik set metrů dlouhé pláže, lemující hotelové komplexy v rekreačním středisku. V El Ramón to jsou Playa Baracutey a Playa Cubanada, v Playa Esmeralda mají Playa Las Caletas a Playa Esmeralda, v Playa Yuraguanal se táhne líbezná Playa Yuraguanal, v Playa Guardalavaca vás čekají Playa Bani a Playa Guardalavaca a Playa Pesquero se pyšní plážemi Playa Y Rio, Playa Estero a Playa Pesquero.

Zábava v Holguínu s památkami, delfíny a vodopády

Během dovolené v oblasti Holguínu budete odkázáni především na služby a vybavení jednotlivých hotelů – samotné město leží daleko ve vnitrozemí. Rozhodně se však nebudete nudit, neboť působivá příroda a bohatá nabídka výletů zajišťují dostatek možností, jak trávit volný čas – pokud už vám nebude stačit relax na pláži, zábava v hotelu, sport a další aktivity. V nabídce jsou například:

  • památky Holguínu (náměstí Revoluce, kostel San José, muzeum La Periquera, divadlo Eddy Suñol),
  • koloniální historické město Santiago de Cuba (UNESCO),
  • národní parky Bahía de Naranjo a La Mensura Pilots,
  • koupání s delfíny v Delfinario Bahía de Naranjo,
  • úžasné vodopády Salto del Guayabo,
  • výrobny rumu a doutníků.

 

Zobrazit podrobné informace