Videogalerie

Jižní pobřeží Kypru

Jih Kypru dodnes dýchá dobou Mykénské civilizace. Obzvlášť působivý je například amfiteátr v Kurii, které bylo vybudováno před více než 2000 lety. Věděli jste, že právě tady se vůbec poprvé v historii antického dramatu objevily ženy bez masek?. Divadlo hraje dodnes. Přeneste se s námi do historie v krátké ukázce.

Jihovýchodní pobřeží Kypru

Zatímco jih ostrova má charakter převážně rybářských vesnic, směrem na východní pobřeží objevíte nejkrásnější kyperské pláže, romantické zálivy i dramaticky rozervaná skaliska. Ostatně, posuďte sami, jaká je to krása.

Nikósie

Nikosie, hlavní město Kypru, stojí za návštěvu zejména kvůli historickým památkám a uměleckým sbírkám. Na první pohled je v Nikósii patrný vliv benátské architektury. Kromě celé řady staveb se dodnes dochovali také původní několikakilometrové hradby. Inspirujte se ještě před dovolenou, kam si v destinaci udělat výlet.
 

Výlety do pohoří Trodos

Pohoří Trodos leží ve vnitrozemí Kypru. Jeho nejvyšší vrcholy se tyčí až do výšek 2000 metrů. Pohoří je prosrostlé divokou přírodou, která je na mnoha místech protkaná i historickými památkami. Více se dozvíte v krátké viideo ukázce.

Golf na Kypru

Hrajete golf? Na Kypru je celá řada kvalitních golfových hřišť, vetšina leží na jižním pobřeží. Doporučujeme například resort Aphrodite Hills mezi letovisky Limassol a Pafos. Kromě perfektního hřiště si tu užijete i krásné výhledy na moře a okolí.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím