Symi

Lokalita: Řecko Rhodos Symi
Typ: Historické místo

Náš názor

Malebný ostrůvek Symi

Na sever od řeckého ostrova Rhodos se nachází malý ostrůvek Symi zvaný též „perla Dodekanésie“. Návštěvníky láká svou neopakovatelnou atmosférou, kopcovitou krajinou, starobylými památkami a nádhernými výhledy na moře a okolní ostrovy.

Symi je bezlesý ostrůvek, který se nachází v Egejském moři a je součástí souostroví Dodekany. Leží asi 9 kilometrů na západ od turecké pevniny a od ostrova Rhodos je vzdálen 23 kilometrů směrem na sever.

Vyhraďte si na prohlídku Symi dostatek času

Už odedávna bylo Symi především rybářským městečkem. V roce 1912 se jej zmocnila Itálie a od roku 1943 do roku 1945 bylo okupováno Němci. Poté bylo pod správou Velké Británie, která ho Řecku slavnostně vrátila v roce 1948.

Na své dovolené v Řecku se do Symi vydejte za poznáváním zdejší historie a prozkoumejte množství památek, které zde zanechala. Jednou z nejzajímavějších je malebný klášter Panormitis s kostelíkem, za návštěvu stojí také pozůstatky johanitského hradu a hodinová věž z roku 1881. Uličky přístavního města jsou plné stánků s voňavým kořením, mořskými houbami a olivovým mýdlem. Kdo chce spatřit Symi v celé jeho kráse, musí zdolat strmé schody „Kali Straty“ vedoucí na vrchol, odkud je nádherný výhled na přístav a ostrůvky poblíž tureckého pobřeží.

  • Neváhejte tedy a navštivte Lindos na ostrově Rhodos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím