×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Služby
  2. Efes

Efes

Náš názor

Navštivte antické město, ve kterém stál jeden ze sedmi divů světa.

Detailní informace

Popis

Zříceniny starověkého města leží na západě v provincii Izmir nedaleko Egejského moře. První zmínky o tomto městě pocházejí již z 2. tisíciletí př. n. l., ale největší rozkvět přišel až po osídlení Řeky a připojení k Římské říši. Efes je známý především tím, že byl zasvěcen bohyni Artemis, pro niž zde byl vybudován chrám, který dodnes patří mezi sedm divů světa. Za zhlédnutí stojí i velmi zachovalé zbytky amfiteátru pro 20 tisíc diváků, přední fasáda Celsovy knihovny nebo chrám svaté Panny Marie. Pověsti říkají, že zde žila matka Ježíše Krista Marie s Janem z Jeruzaléma a později i Máří Magdaléna. Výlet pořádán pouze z pobytové oblasti Marmaris.

Poznámka

Důležité informace

  • Orientační cena od 60 eur.
  • Věnujte prosím pozornost skutečnosti, že může dojít ke změně v programu výletu nebo z důvodu nenaplnění minimální kapacity k jeho zrušení.
  • Zákazník si v případě neuskutečnění výletu může u delegáta vybrat výlet jiný s doplacením rozdílu ceny. Vrácení peněz za neuskutečněný výlet nebo za účast na výletě s nižší cenou nárokuje zákazník po příletu.
  • Ceny jsou pouze orientační.
  • O kompletní nabídce výletů a cenách vás bude informovat delegát na místě v destinaci.
  • Výlety se v destinaci platí v místní měně a jsou provázeny česky/slovensky, příp. anglicky nebo německy mluvícím průvodcem.

Podobné služby

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím