×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Almeríjská fauna a flóra

Almería je nejvyprahlejší částí Španělska s rozlehlou skalnatou polopouští, je však bohatá na zajímavé přírodní lokality. Například oblast Valle del Almanzora je paradoxně jednou z největších zelených ploch Andalusie. Přírodní a historická oblast Alpujarra na jižních svazích pohoří Sierra Nevada je protkána hlubokými kaňony.

Unikátní almeríjské přírodní podmínky

Největší perlou regionu je národní park Cabo de Gata – Níjar, vyhlášený roku 1997 biosférickou rezervací UNESCO, především díky jedinečným geologickým útvarům a volně žijícím plameňákům.

Spanelsko-12-Almeria-Priroda-spanelskeho-jihu,-to-jsou-take-vsudypritomne-palmy.jpg

Přestože Almería disponuje suchým a teplým podnebím, v její divoké přírodě nalezneme řadu zástupců živočišné říše. Milovníci přírody zde najdou ideální podmínky k pozorování volně žijících zvířat ve svém přirozeném prostředí, jedná se též o tranzitní místo pro stěhovavé ptáky. Mezi nejtypičtější zvěř patří chráněné lišky, divoká prasata, jeleni, jezevci a divoké kočky.

Botanická procházka po španělském jihu

Vzhledem ke zdejšímu klimatu rostou v Almeríi spíše odolnější stromy. V horských oblastech často spatříte jen křoviny, v níže položených lesních porostech se daří především dubům. U vlhkého mořského pobřeží a v pohoří Sierra Nevada díky horní části údolí řeky Andarax naleznete také olše, vrby a borovice. Na severu a na západě se v Sierra de Gador a Alpujarra nachází lesy tvořené převážně borovicí aleppo.

Krajinu vyprahlých pouští dotvářejí rostliny jako např. trpasličí palmy, agáve a opuncie, které se dokázaly přizpůsobit extrémním podmínkám.

Díky specifickým podmínkám v celé oblasti se tu objevují specifické a často endemické rostliny. Za ty nejpůvabnější lze označit orchideje, hledíky, hvozdíky nebo narcisy. Z voňavých bylin to je tymián a levandule. V provincii Almería je katalogizováno více než 2 500 cévnatých rostlin, čímž se řadí k nejbohatším místům biologické rozmanitosti v Evropě.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím