Videogalerie Gran Canaria

Palmitos park

Jedním z nejkrásnějších míst na Gran Canarii je tropická ZOOlogická zahrada Palmitos Park. Nachází se v jižní části ostrova a zaujímá bezmála tisíců metrů čtverečních. Celý park je prosrostlý desítkami druhů palem, stovkami druhů kaktusů a agáve i pestrobarebnými překrásnými květinami. Obdiv si zde ale zaslouží zejména ptactvo, pavilon motýlů, patřící k největším na světě, a mořské akvárium. Během dne je vždy připraven pestrý program, včetně papoščí show.

Westernové město Sioux City

Westernové městečko Sioux City je přesnou kopií filmových kulis Divokého západu. V rámci programu můžete být u přepadení banky, vyhánění dobytka i na rodeu. Nechybí typický "saloon", kde hraje živá hudba, tančí se kankán a kanárští kovbojové předvádí, jak umí střílet i vrhat nože.

Aqualand

Aqualand leží na jihu ostrova Gran Canaria v oblasti Maspalomas. Na ploše tisíců metrů čtverečních si malý i velcí mohou užít vodních atrakce, skluzavky, vyhlídkovou řku i bazén s umělými vlnami. Nechybí restaurace, stánky s rychlým občerstvením, minigolf a mnoho dalšího.

Město Teror

Kanárské město Teror má možná poněkud odstrašující jméno, nenechte se ale mýlit. Teror je malebné městečko, kde můžete vidět krásnou katedrálu zasvěcenou patronce Gran Canarie Panně Marii z Borovice. Vždy v neděli se v centru města konají trhy, které jsou vůbec největší na ostrově. Dají se zde sehnat skutečné lahůdky, ale i šperky, oblečení, květiny a celá řada dalších suvenýrů. Obzvlášť milovníci nakupování by se měli nechat naším krátkým videem inspirovat.