1. Fischer.cz
  2. Srí Lanka
  3. Srí Lanka
  4. Colombo
  5. Okruh přír.a hist.krásy+Bent.Beach

Okruh přír.a hist.krásy+Bent.Beach

****

Typy stravy v hotelu

Pláž

Bazény

zavřít

Přehled

Typy stravy v hotelu

Pláž

Bazény

kompletní popis hotelu

zavřít

Mapa

zavřít

Základní informace

Vzdálenosti

Pláž

Vybavení hotelu

Pokoje

Maximální obsazenost

Vybavení

Strava

Typy stravy v hotelu

Sport a zábava

Další informace

Popis okruhu

1. DEN – Odlet z Prahy do Kolomba.

2. DEN – NEGOMBO
V ranních hodinách přílet do Kolomba, transfer do hotelu v Negombu. Odpočinek u moře.

3. DEN – NEGOMBO – ANURADHAPURA – HABARANA
Odjezd do oblasti Anuradhapury, nejstaršího hlavního města Srí Lanky. Starobylé Anuradhapuře vládli sinhálští králové téměř 1 400 let. Zanechali po sobě královské paláce, buddhistické stavby, zahrady na břehu velkých vodních nádrží. Cestou zastávka u 12metrové sochy stojícího Buddhy Aukanaa. Ubytování v Habaraně.

4. DEN – HABARANA – MINNERIYA – POLONNARUWA
V brzkých ranních hodinách fakultativní safari v národním parku Minneriya s hejny ptáků, křovinami a lesem poskytujícím útulek makakům bandarům, jelenům sambarům, leopardům a slonům. Poté prohlídka Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města. Archeologickému komplexu dominuje kamenný chrám se čtyřmi sochami Buddhy vytesanými z jednoho kusu kamene. Odpoledne fakultativně Elephant safari, projížďka na slonech. Ubytování.

5. DEN – HABARANA – SIGIRIYA – DAMBULLA – MATALA – KANDY
Ráno odjezd do Sigiriye, skalní pevnosti vybudované na vrcholku 200 m vysoké skály (377 m n. m.) v 5. století. Pevnost je pokládána za osmý div světa. V této pevnosti se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst ze zbytku královského paláce a fresek dívčích postav. Naší další zastávkou bude Dambulla, komplex jeskynních chrámů, jejichž historie sahá až do 1. století př. n. l. V jeskyních je kolem 150 zpodobení Buddhy. Cestu do Kandy okoření návštěva vesnice Matala plné zahrad s kořením a místním ovocem a ve zdejší manufaktuře se podíváme na výrobu voskové batiky. Večer prožijeme na břehu Mahaweli Gangy, nejdelší řeky Srí Lanky, v Královské botanické zahradě Peradeniya z 13. století. Ubytování v Kandy.

6. DEN – KANDY – PINNEWALA – RAMBODA – KANDAPOLA
Návštěva posledního sinhálského hlavního města Kandy, nad kterým se tyčí obrovská socha Buddhy. Město na vysočině, obklopené svěží horskou zelení, v posvátném chrámu Buddhova zubu ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Z Kandy se vydáme na vysočinu, do krajiny divokých lesů, zvířat a čajových plantáží. Zastavíme se ve sloním sirotčinci Pinnewala, při úpatí vodopádu Ramboda si dáme šálek kávy a později čaje z továrny Mackwood, která je dodavatelem čaje pro anglickou královnu Alžbětu I. Tajemství čajových lístků nás dostane až do nadmořské výšky přes 2 000 m, kde v bývalé čajové továrně, dnes luxusním hotelu, strávíme noc.

7. DEN – KANDAPOLA – NP HORTON PLAINS – NUWARA ELIYA – KOLOMBO
V brzkých ranních hodinách se vydáme na místo nazvané „Konec světa“ v nadmořské výšce přes 2 000 m v národním parku Horton Plains. Pěší túra (9 km) nás zavede k vodopádům Baker a ke skalní roklině, kde terén prudce klesá téměř o 700 m a skýtá unikátní výhled na okolní hory a panenskou přírodu. Pobyt v horách ukončíme ve „městě světla“ – Nuwara Eliya – s typickými staroanglickými koloniálními budo vami ve stylu britských vesnic. Do ruchu hlavního města Kolomba se dostaneme před západem slunce. Ve spleti ulic se projedeme koloniální, ale také současnou historií kosmopolitního velko města. Ubytování v Kolombu.

8. DEN – KOLOMBO
Transfer do hotelu Bentota Beach ****

9.-12. DEN - WADUWA
pobyt u moře v hotelu Bentota Beach ****

13.DEN
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

leteckou přepravu vč.tax, program okruhu včetně vstupů (fakultativní vstupy za příplatek), služby česky mluvícího průvodce, ubytování během okruhu v hotelích****, 5x ubytování v hotelu Bentota Beach ***, polopenzi.
zavřít

Termíny a ceny

Filtrace termínů zájezdů Smazat filtry

Zavřít

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí ()

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

CKFischer.SearchForm.AddRoomCKFischer.SearchForm.AddRoom

Zavřít

Zadejte termín

Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Vyberte si stravování

Zavřít

Vyberte si typ pokoje

zavřít

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím