×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Pattaya - Detailní informace

Náš názor

Pattaya již po mnoho let patří mezi tradiční a oblíbená thajská letoviska. Dle statistik zde tráví svou dovolenou téměř třetina návštěvníků Thajska. Město Pattaya se nachází přibližně 150 km jihovýchodně od Bangkoku na pobřeží Thajského zálivu. Výhodou je rychlé spojení z Bangkoku. Transfer z mezinárodního letiště v Bangkoku trvá necelé 2 hodiny. Pattaya je bezesporu nejrušnějším přímořským letoviskem již od dob vietnamské války, kdy zde bylo vybudováno středisko pro odpočinek amerických vojáků. Pattaya se skládá z několika oblastí. Nejrušnější částí je Hat Pattaya, centrální Pattaya, kde se nachází mnoho hotelů, barů, obchodů, restaurací a nočních podniků. Vzhledem k svému nočnímu životu je Pattaya také vyhledávaným místem sexuální turistiky. Pláž v této části města je velmi rušná a nepříliš čistá. V klidné severní oblasti Naklua se nachází několik obchodů, restaurací i barů, do rušné centrální Pattayi je možné se dopravit během 10–15 minut taxíkem. Jižní část Pattayi Jomtien je vzdálena od centra města cca 15 minut jízdy. Zdejší šestikilometrová pláž je oddělena od hotelové zóny pobřežní komunikací. Koupání je zde příjemné, pláž je pěkná, upravená a vhodná i pro rodinnou dovolenou. V dosahu několika minut chůze jsou obchody, restaurace a možnosti zábavy. Pokud vaše představa o dovolené koresponduje s klidným prostředím, pak ideálním místem pro odpočinek je oblast nejjižnější části pláží Jomtien a Sattahip, které jsou vzdáleny necelou půlhodinu jízdy z centra Pattayi. Tyto oblasti jsou charakterem zcela odlišné od centra města, okolí je velmi klidné, vhodné pro pobyt rodin s dětmi. Nachází se zde také velmi pěkné, čisté a udržované pláže. Na rozdíl od rušné Pattayi jsou zdejší hotelové resorty vybudovány ve stylu bungalovů a nízkopodlažních budov. Celá oblast Pattayi má také vhodné podmínky k provozování vodních sportů, na plážích je možno provozovat vodní lyžování, windsurfing, sportovní rybolov a další aktivity. Při pobřeží se také nachází několik menších ostrůvků, kde se můžete věnovat potápění. Zdejší podmořský svět však není nejbohatší, zkušenějším potápěčům doporučujeme pobyty na vzdálenějších, jižních ostrovech.

K velmi oblíbeným sportům patří na Pattaye golf. V dosahu cca 30 minut se nachází několik 18jamkových golfových hřišť. Mezi nejznámější patří Pattaya Country Club, Great Lake Golf Club či Phoenix Golf & Country Club.

Pokud cestujete s dětmi a chcete jim pobyt u moře zpestřit zajímavými aktivitami, pak je ideální absolvovat výlet na nedalekou krokodýlí farmu, sloní vystoupení či plavání s delfíny nebo se vydat na celodenní výlet za koupáním na krásný ostrov s písečnými plážemi Koh Samed.

Transfer z letiště

120 minut
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím