Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Hoi An, dovolená ve víru poznávání, nakupování a opalování

Význačné historické město a rozvíjející se letovisko Hoi An se rozkládá při rozvětveném ústí řeky Thu Bon do Jihočínského moře. Spadá do provincie Quang Nam ve středním Vietnamu, která sousedí s Laosem a její velké části dominují pohoří vysoká přes 1 500 metrů. Metropole Hanoj je odsud asi 800 kilometrů daleko, Ho Či Minovo Město ještě o 100 km dál. Mezinárodní letiště se nachází v sousedním Da Nangu.

Další blízká rekreační střediska:

Relaxace ve „velkých mořských ústech“

Hoi An (asi 120 tisíc obyvatel) proslul již v dobách Čamské říše jako živý přístav. Od 16. století sem připlouvali i Portugalci a Italové, kteří místu říkali Faifo. Později však přístav začal upadat (kvůli zanášení říčním bahnem) a jeho úlohu převzal nedaleký Da Nang. Díky tomu bylo strategicky nepříliš zajímavé město ušetřeno zkázy během válek ve 20. století. Dnes v něm proto můžeme obdivovat množství dochovaných památek v čele s rozmanitou architekturou mísící řadu vlivů. Město se zaslouženě dostalo na seznam světového dědictví UNESCO.

Oblast u mořského pobřeží východně od Hoi An se v posledních letech postupně mění v moderní rekreační středisko. Jedním z hlavních důvodů je nádherná pláž Cua Dai dlouhá přes 3 kilometry a pokrytá jemným, světlým pískem. Právě podél ní v současnosti vyrůstají jako houby po dešti rozlehlé hotelové areály. Přímo na ni navazuje v severozápadním směru další pěkná pláž An Bang.

Kulturní hody v Hoi An

Hoi-An.jpgV rámci dovolené v Hoi An nesmíte vynechat starobylé centrum tvořené dřevěnými budovami, často zdobenými velkoryse pojatými řezbami. K populárním památkám se řadí chrámy Chic Thanh (1454) a Quan Cong (1653), čínská síň Quang Dong a kvarteto muzeí (kultury Sa Huynh, folklórní, historicko-kulturní a keramické). Hlavním magnetem je však krytý most Chua Cau (1593) s budhistickou pagodou, spojující japonskou a čínskou čtvrť.

Široké nabídky obchodů (například noční tržiště) využijte k nakupování, zvláště výhodné je v Hoi An pořídit keramiku a nechat si ušít šaty.

Co ještě podniknout v Hoi An a okolí?

  • Projet se na lodičce spletí kanálů kolem ostrova Thuan Tinh
  • Vypravit se za dalšími památkami UNESCO (chrámový komplex My Son a císařské město Hue)
  • Navštívit Mramorové hory

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Hoi An

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.