Safaga

Lokalita: Egypt Egypt - Hurghada Safaga
Typ: Město

Náš názor

Klidná a sportovní Safaga

Klidná atmosféra, četná tržiště a bazary, komfortní hotelové areály a jedinečné korálové útesy v okolí charakterizují vyhlášené letovisko Safaga. Obzvláště šnorchlování a potápění se tady stalo mimořádně populární aktivitou.

Městečko Safaga (kolem 35 tisíc obyvatel) se nachází na severozápadním pobřeží Rudého moře. Přímo proti němu z vody vystupuje asi 5 kilometrů dlouhý ostrov stejného jména. Celá oblast leží zhruba 60 kilometrů jižně od rekreačního střediska Hurghady, 150 kilometrů severně od letiště v Marsa Alam a kolem 200 kilometrů od údolí řeky Nil.

Proč navštívit Safagu

Přístav v Safaze existoval pod názvem Philotera už ve 3. století před n. l. Dnes město Safaga žije převážně z cestovního ruchu a z těžby fosfátů, navíc se jedná o významné místo, odkud vyplouvají lodě do Saúdské Arábie.

Mořská voda u Safagy se pyšní mimořádnou salinitou a bohatostí minerálů, pozitivně působící na lidskou pokožku. Výtečné podmínky tady najdou příznivci windsurfingu (klub Mistral), v roce 1993 se zde ostatně konal světový šampionát. K oblibě lokality přispívá i blízkost dalšího turistického centra Soma Bay.

  • Neváhejte tedy a navštivte Safagu v dosahu Hurghady.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím