Služby pro handicapovanéSlužby pro osoby s postižením a sníženou schopností pohybu a orientace

Pojízdné křeslo až na místo v kabině

Pro pohodlnou přepravu na letišti je možné zdarma zajistit pojízdné křeslo. Pokud chcete využít této služby, je třeba ji nahlásit do 48 hodin před plánovaným odletem.

Pojízdné křeslo do schodů

Zdarma si můžete objednat pojízdné křeslo do schodů. Službu stačí zařídit ještě 48 hodin před plánovaným odletem.

Pojízdné křeslo na delší vzdálenosti

I na delší vzdálenosti po letišti vám zdarma připravíme pojízdné křeslo. Tuto službu je třeba zajistit do 48 hodin před plánovaným odletem.

Přeprava kolečkového křesla bez asistence

Pokud potřebujete přepravit kolečkové křeslo, stačí tuto službu zajistit předem, a to do 48 hodin před plánovaným odletem. Vozík od vás personál převezme při nástupu do letadla a uloží do zavazadlového prostoru. Přeprava kolečkového křesla je zdarma.

Neslyšící cestující

Aby i pro neslyšící cestující byl zajištěn pohodlný let bez komplikací, je třeba, aby se jako neslyšící cestující do 48 hodin před plánovaným odletem nahlásil. Jedině pak s jeho přítomností bude posádka počítat a přizpůsobí tomu let.

Nevidomý cestující se psím doprovodem

V rámci zajištění co nejpohodlnějšího letu bez zbytečných komplikací je třeba nahlásit přítomnost nevidomé osoby se psím doprovodem dopředu. Posádka letadla musí počítat s tím, že na palubě bude slepecký pes.

Cestující na nosítkách

Pokud je nutná přeprava na nosítkách, je třeba ji dopředu nahlásit, a to maximálně 48 hodin před plánovaným odletem. V letadle pak pro takto postiženou osobu bude vyblokováno až 12 míst.

Cena

Cena je závislá na konkrétním letu

Všechny služby je třeba zajistit s dostatečným předstihem.