Eurovíkend v Benátkách


Benátky

Navštivte Benátky - překrásné, nezaměnitelné, romantické a zcela jedinečné město, které je tvořeno 118 malými ostrovy a ostrůvky. Od roku 1987 jsou Benátky památkou UNESCO.

Hlavní ulici vytváří asi 100 kanálů, město je protkáno zhruba 400 kamennými mosty a 15 000 domy, které stojí na dubových kůlech zaražených do moře. Nejznámějším mostem je mramorový most Ponte di Rialto dlouhý 48 metrů.

Nejdůležitější dopravní tepnou je Canal Grande, který je asi 4 km dlouhý a asi 70 metrů široký spojující hlavní nádraží s okouzlujícím náměstím svatého Marka.

Bez pochyby se jedná o město kultury a umění. Nevynechejte Markusův kostel postavený 1063, řadu dóžecích paláců z 12. - 15. století s malířskými a sochařskými unikáty, renesanční knihovnu Sansovino či kostel svatého Giorgio Maggiore. Ve městě také naleznete Galleria dell'Accademia, největší sbírka benátského umění vůbec a galerie moderního umění Peggy Guggenheim.

Nedílnou součástí Benátek jsou slavné Gondoly již od 11. století, skvěle přizpůsobeny pro plavbu úzkými a mělkými kanály. V 16 století bylo vydáno nařízení aby všechny gondoly byly černé čímž se zamezilo okázalým projevům bohatství. Při různých oslavách a událostech je krášlí květinami. Dnes je plavba gondolou velmi finančně náročná. Doporučujeme použít traghetto - přívoz.