Eurovíkend v Helsinkách

Helsinky

Výjimečná metropole leží v nulové nadmořské výšce. Pyšní se nedotčenou přírodou i kulturními a architektonickými perlami. Ani v létě se navíc nemusíte obávat úmorných veder.

Uvidíte finské umělecké sbírky i námořní pevnost

Helsinky jsou známé jako jedno z architektonicky nejkrásnějších měst, kde je více než 80 velkých muzeí. Třeba Ateneum Art Museum je součástí finské Národní galerie a mezi jeho expozice patří i národní poklady a cenné umělecké sbírky. Výjimkou nejsou skvosty z roku 1750.

Podívaná se vám nenaskytne jen v muzeích. Pokud navštívíte ostrov Suomenlinna, uvidíte námořní pevnost, která patří k těm největším na světě. Postavili ji už v roce 1700. Komu by se výlet na ostrov zalíbil, může poznat i další neméně zajímavé finské ostrůvky. Například Pihlajasaari je nejpopulárnějších rekreační ostrov, ostrov Uunisaari je zas jen kousek od krásného národního parku…

Třetina Helsinek jsou parky a zeleň

Helsinky jsou zelené město. Na více než 30 procentech rozlohy jsou parky a zelené plochy. K nejoblíbenějším patří například Esplanade Park. Jeho promenáda je oázou odpočinku pro všechny obyvatele i návštěvníky města.

Za návštěvu stojí i unikátní zoologická zahrada. Tu postavili už v roce 1889 a dnes tak patří k nejstarším zoo na světě. Žije v ní mimo jiné většina dnes ohrožených druhů, zvířata arktické tundry i deštného pralesa.

Pokud máte rádi zajímavá města s ještě zajímavější historií, Helsinky vás určitě nezklamou.