Eurovíkend ve Stockholmu

Stockholm

Švédská metropole s více než 700letou historií leží na 14 ostrovech propojených 57 mosty. Je typické čistotou, krásnými budovami, zelení a všudypřítomnými vodními plochami. Její Staré město na vás dýchne středověkou atmosféru.

Stockholm poznáte nejlépe pěšky, na výlet ale jeďte lodí – bude to stát za to

Se Stockholmem se můžete seznámit za jediný den. Všude se totiž dostanete za chvíli.750 let historie poznáte při procházce městem i v několika špičkových muzeích. Například ve Vasa muzeu je válečná loď, která se potopila před více než 300 lety. Tam uvidíte, jak tehdy lidé žili i co jedli. Můžete si také zkusit rozeznít pravý potápěčský zvon. Nejen pro cestovatele z hudebním sluchem má metropole Muzeum hudby. Najdete tam snad všechny hudební nástroje včetně největšího cembala a moderních počítačových syntezátorů. Zkomponujete si vlastní melodii a dovolí vám i experimentovat se zvuky a nástroji.

Než budete pokračovat v poznávání metropole, odpočiňte si v městském parku Royal National. Zelené plíce města se táhnou v oblouku šesti kilometrů okolo celého Stockholmu. Běžně tu uvidíte jeleny a zajíce, lišky i losa. Park je domovem vzácných ptáků a hmyzu. Jeho součástí jsou také muzea, zábavní park, hrad a restaurace.

Zážitek budete mít z výletu lodí. Vybírat můžete z široké nabídky okružních jíst po 14 ostrovech Stockholmu. Komu by bylo 14 ostrovů málo, může se vydat k nedalekému souostroví. Tam je ostrovů a ostrůvku 30 000.

Švédská metropole má pestrý noční život, zábavu si ale užijí i ti nejmenší

Procházka deštným pralesem, nonstop jízda na horské dráze, nebo prohlídka motýlího domu, kde volně poletují stovky motýlů z celého světa. Bavte se s dětmi v přírodě, v pohádkovém muzeu i zábavních parcích. Většina atrakcí je zdarma, nebo za velmi nízké ceny.

Ve Stockholmu je široká nabídka kvalitních restaurací, kaváren a barů. Švédská metropole je ale proslulá hlavně svým nočním životem. Hudební a kulturní scénou žije město sedm dní v týdnu po celý rok.

Výhodné individuální balíčky na 2 noci s odlety z Prahy

  • Cena na osobu s hotelem *** se snídaní od 8 290 Kč
  • Cena na osobu  s hotelem **** se snídaní od 8 690 Kč

Cena platí při obsazení pokoje dvěma dospělými osobami a v případě rezervace letenek v optimálních knihovacích třídách.

Cena zahrnuje: Letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky, leteckou dopravu Praha - Stockholm - Praha, ubytování na 2 noci se snídaní.

Cena nezahrnuje:Cestovní pojištění (lze sjednat individuálně u prodejce), transfery v destinaci (je možné zajistit taxi transfery do hotelu), fakultativní výlety, vstupy do památkových objektů, průvodce po dobu zájezdu.

Přesnou cenovou nabídku dle požadovaného termínu obdržíte u našich prodejních asistentů.

Objednávka