Pláže platí za nejkrásnější místa Albánie

K nejvýraznějším rysům albánských pláží patří jejich klidná atmosféra, (stále ještě) minimum turistů a panenská příroda kolem. Turistický servis se liší podle konkrétní lokality, například v Drači (Durrës) již najdete vše potřebné k relaxaci i plážovým aktivitám.

Nejlepší pláže v lokalitě Durrës

Z dlouhého jadranského pobřeží kolem Drače stojí za vyzkoušení Kallm Beach na severozápadně u malého jachetního přístaviště Porti Gjermanit. Směrem do vnitrozemí se tady zvedají nevysoké pahorky s bohatou vegetací, stejně tak svižně klesá i mořské dno. Pozor na úseky se slunečníky a lehátky, během sezóny bývají často přeplněné. Pozitivní pověsti se těší i Copacabana Beach.

Albanie-plaze1-Plaze-kolem-letoviska-Durres.jpg

Nejlepší pláže v lokalitě Himare

Jednou z nejvyhlášenějších pláží celého albánského pobřeží je Gjipe Beach, ukrytá na konci stejného kaňonu ústícího do Otrantského průlivu. Zde najdete onu skutečnou Albánii, divokou, těžce přístupnou, zároveň však konejšivě klidnou a magicky krásnou. Uchvátí vás jemným pískem, mírným klesáním do křišťálově čisté vody i úchvatnými panoramaty okolních skal. K dalším plážovým hvězdám se zde řadí Livadhia Beach, městská Potami Beach nebo zvláště populární Dhërmi Beach.Albanie-plaze2-Nadherna-Gjipe-Beach-u-Himare.jpg

Nejlepší pláže v lokalitě Lezhe

Kolem letoviska Shëngjin se táhnou dlouhé kilometry písečných pláží jako Rana e Hedhun. Ve městě jsou posázeny stovkami slunečníků s lehátky, severně od něj se krčí pod prudkými, kamenitými svahy a v rovinách jižním směrem je lemují laguny kolem ústí řeky Drin.

Albanie-plaze3-Pisecna-plaz-Rana-e-Hedhun-u-Lezhe.jpg

Nejlepší pláže v lokalitě Saranda

Z oblasti tzv. Albánské riviéry lze doporučit celou řadu pěkných pláží, mezi nimiž vyniká Borsh Beach s délkou 7 kilometrů. S růstem popularity této nádherné kamínkové pláže zároveň mizí její pověstná klidná atmosféra, proto neotálejte s návštěvou. V dosahu Sarandy se nacházejí i takové perly jako malá zátoka Bunec či trio ostrůvků Ksamil.Albanie-plaze4-Plaz-na-ostruvku-Ksamil-nedaleko-Sarandy.jpg