Praktické informace z ostrovů Antigua a Barbuda

Uzijte-si-pohodu-na-Barbude-a-Antigue.jpg

Seznamte se s ostrovy Antigua a Barbuda. Leží na pomezí Karibiku a Atlantiku a vyznačují se řadou specifik. Přečtěte si v našem stručném manuálu o těch nejdůležitějších a dovolenou si užijte v klidu a pohodě.

Elektrický proud

V elektrické síti je většinou napětí 110 nebo 220 V. Zásuvky jsou ovšem amerického typu a je potřeba adaptér. V některých oblastech můžete narazit na síť pouze se 110 V, kde budete pro 220V přístroje potřebovat také měnič. Ověřte si proto předem stav sítě v lokalitě, do níž míříte.

Voda

Pozor! Voda z řadu není vhodná ke konzumaci, pijte výhradně balenou vodu. K dostání je ve všech obchodech s potravinami a cena se pohybuje kolem jednoho dolaru za 1,5 l.

Bezpečnost a kriminalita

Antigua a přilehlé ostrovy jsou relativně klidné a pro zahraniční hosty bezpečné. Dávejte si pozor na drobnou pouliční kriminalitu a hlídejte si svá zavazadla, hotovost a doklady, zejména na plážích a v rušných turistických centrech.

Opalování

Dodržujte zásady zdravého opalování, Antigua a Barbuda je zemí tropického slunce s velkou silou paprsků nejen v poledních hodinách. Používejte krémy s vyšším faktorem, zdržte se pobytu na přímém slunci v době kolem oběda a noste pokrývku hlavy.