Mapa

Podrobné informace

  • 35 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 - 32 °C červenec / srpen *
  • 1AED/6,469CZK

* průměrné teploty

Palm Jumeirah, dovolená jako z budoucnosti u břehů Dubaje

Umělý ostrov Palm Jumeirah (Palm Džumeríja) byl vybudován u břehů věhlasné dubajské čtvrtě Jumeirah. Jeho několik desítek kilometrů dlouhé pobřeží omývají vody Perského zálivu. S největším městem Spojených arabských emirátů ho spojuje široká silnice a nadzemní monorail. Od centra je vzdálený zhruba 20 kilometrů. Ještě o něco dál se nacházejí obě dubajská letiště Al-Maktoun a gigantický International Airport.

Od 1. 10. 2021 do 31. 3. 2022 se v Dubaji konala světová výstava Expo 2020.

Užijte si pláže v Palm Jumeirah, o jakých se vám ani nesnilo

Toužíte-li prožít něco mimořádného, vydejte se na dovolenou na Palm Jumeirah. Jedná se o nejmenší, avšak jedinou dokončenou součást ambiciózního a dosud rozestavěného komplexu zvaného Palm Islands. Součástí těchto Palmových ostrovů, připomínajících při pohledu z letadla palmu, bude ještě Palm Jebel Ali, obří Palm Deira a také seskupení ostrůvků „The World“. Na jejich povrchu je dostatek místa pro luxusní hotely, soukromé vily, parky, pláže, mariny, lázeňská centra či různá zábavní zařízení.

Palm Jumeirah zahrnuje na 78 kilometrů krásných, písečných pláží s příjemným klesáním do vyhřátých a průzračných mořských vod. Velká část z nich je ovšem privátních – patří k jednotlivým honosným rezidencím nebo ubytovacím areálům. Řada z nich má kvalitní vybavení lehátky, slunečníky, přístřešky, stánky s občerstvením a dalšími službami, nechybí ani pestrá nabídka vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Palm Jumeirah

Zajímavosti v Palm Jumeirah: užasnete jako Alenka v říši divů

Palm-Jumeirah.jpg

Velký zážitek představuje už jenom obyčejná procházka po Palm Jumeirah, během níž můžete obdivovat úžasné, komfortní stavby, odpočívat v parčících či si prohlédnout jachty boháčů v místních přístavištích. Skutečný zlatý hřeb ostrova tvoří areál nepřehlédnutelného hotelu Atlantis, k němuž patří i rozsáhlý akvapark Aquaventure a delfíní show. Samozřejmostí je celá řada restaurací, butiků a obchodních středisek. Využijte blízkosti Dubaje a vypravte se z Palm Jumeirah za jejími atrakcemi jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Palm Jumeirah

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.