Autem, vlakem, lodí. Doprava po Belgii

Jaké jsou možnosti přepravy po Belgickém království? Výsledkem spojení nevelké rozlohy a vyspělosti dopravní sítě je rychlá dostupnost kteréhokoliv místa v zemi.

Letecká doprava po Belgii

Při cestě do Belgie letadlem můžete přistát na kvartetu významných mezinárodních letišť: Brusel (Aéroport de Bruxelles-National Zaventem), Antverpy (Internationale Luchthaven Antwerpen), Ostende (Internationale Luchthaven Oostende-Brugge) a Lutych (Liège Airport). Mezinárodní letiště se nalézá také v Charleroi (Aéroport de Charleroi Bruxelles Sud) a pohodlně se do země lze dostat i z nedalekého holandského Maastrichtu.

Belgicka-lodni-dopravni-sit-je-neobycejne-husta.jpg

Železnice v Belgii

Kromě hornatého Ardenského regionu, kde je pro hromadný transport využívána především autobusová doprava, je Belgie protkána hustou a kvalitní železniční sítí. Dostanete se s ní téměř do každé části země, vždyť měří několik tisíc kilometrů. Vlaky jsou na špičkové evropské úrovni.

Po silnici Belgií

Belgická silniční síť patří k nejlepším v EU. Většina dálnic je dle státního nařízení v noci kompletně osvětlena, což velmi zpříjemňuje cestování. Dálniční poplatky (s výjimkou tunelu Liefkenhoesk pod Šeldou v Antverpách) se nevybírají.

Platí stejné dopravní předpisy jako v ČR, jen nejvyšší povolena rychlost na dálnici je pouze 120 km v hodině. Pozor, za překročení povolené rychlosti jsou vybírány velmi vysoké pokuty.

Lodní dopravní síť Belgie

Antverpy, Gent a Zeebrugge jsou významné mezinárodní přístavy a dobře splavná čluny a loděmi je i většina větších řek v jejich okolí. Z Ostende, stejně jako z Zeebrugge, plují pravidelné trajektové linky do anglického Doveru nebo do Skotska.