×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
×

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
×

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Typ dopravy:

Odletová letiště:

×

Zadejte termín

Vybrané termíny

Vybrané termíny

×

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

přidat další pokoj

Bulharská kuchyně

Bulharsko-Prejeme-vam-dobrou-chut-v-Bulharsku.jpg

Bulhaři milují jídlo a jejich kuchyně je velice chutná a pestrá. Až budete vybírat restauraci, řiďte se podle toho, kam chodí místní obyvatelé. Bulhaři často vaří musaku, kebab a bjurek – jídla, která přinesli do Bulharska Řekové a Turci. Jako aperitiv volí Bulhaři rakiji – pálenku ze švestek, hroznů nebo meruněk. Rakije dobře připraví váš žaludek na velké a tučné porce. Oblíbený je také likér Mastika, který se dělá z anýzu.

Bulhaří vaří jednoduše a zdravě. Základní součástí všech jídel je koření. Klasické pokrmy se skládají z rajčat, paprik, ovčího sýra (balkánský sýr, feta), ryb, hovězího a vepřového masa. Jako příloha se nejčastěji podává chléb.

Lehké bulharské předkrmy

Oblíbeným lehkým předkrmem je šopský salát, který se dělá z rajčat, paprik, okurek, cibule a balkánského sýra. V horku Bulhaři rádi volí studenou polévku tarator, připravovaná z bílého jogurtu, česneku, okurky, kopru a nasekaných vlašských ořechů.

Ochutnejte kulinářské speciality Bulharů

Mezi místními specialitami si pochutnáte na tzv. banice, rolce z listového těsta, která se plní nejrůznějšími náplněmi a sype ovčím sýrem. Balajda je původem turecké jídlo připravované z  lilků plněných rajčaty a mletým masem, kebabčeta se vaří z kousků mletého masa.

Bulharské nápoje

Oblíbenými nápoji jsou lehká vína - Dimjat, Traminer, Chardonnay, která se podávají k rybě, silná vína - Cabernet, Mavrud, Melnik a Merlot vhodná k masu a některé z místních piv - Astika, Zagorka, Kamenitza. Turska je označení pro silnou tureckou kávu, která je oslazená již předem.

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

×

Registrujte se
a získejte 500 Kč
na dovolenou!

×

Upřesnit hledání

Stravování

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje

Pláž