Dovolená na Černé Hoře aktivně a zábavně

Adrenalinové sporty, nakupování na tradičních trzích, akvaparky a diskotéky, to vše a ještě mnohem více nabízí Černá Hora. V následujících odstavcích pro vás vybíráme to nejzajímavější.

Sport a pohyb

Pokud máte rádi sport a pohyb s kapkou dobrodružství, bude se vám v Černé Hoře líbit. Během své dovolené vyzkoušejte například:

Relaxace-a-aktivni-odpocinek,-to-je-Cerna-Hora.jpg
  • Vysokohorskou turistiku a horolezectví v masivu Prokletije a v národním parku Durmitor, kde se 48 vrcholů tyčí do výšky přes 2 000 metrů
  • Paragliding z úbočí pohoří Lovčen a Bečići
  • Rafting v kaňonu řeky Tara, druhém největším na světě
  • Potápění, k němuž je ideální využít některou z profesionálních agentur v Budvě nebo v Bečići

Nákupy a útraty

V Černé Hoře zatím budete velké obchodní řetězce hledat marně. Většina nákupů se soustřeďuje do menších, často značkových obchodů, velmi rozšířené jsou i tržnice a diskontní prodejny.

Jako suvenýry jsou zajímavé výrobky z mušlí, například lodičky, figurky, zvířátka nebo náhrdelníky, dále dřevěné makety lodí, loutky v národních krojích a miniatury černohorských památek z keramiky. Typické jsou i suvenýry z vrbového proutí, keramické vázy s černohorskými motivy, nádoby z pálené hlíny se starou patinou, opasky zdobené tradičními vzory či vyřezávané výrobky z palmového dřeva.

Zábava a noční život

Milovníci nočního života a zábavy si na černohorském pobřeží opravdu přijdou na své. Ke strávení příjemných chvil je láká mnoho rozmanitých barů, diskoték, kaváren a klubů.

Nejatraktivnějším podnikem je diskotéka Top Hill, dunící asi deset minut cesty autem z Budvy. Pojme až 5 000 osob a nabízí nejmodernější klubovou techniku a efekty. Mezi další oblíbené diskotéky patří Trocadero na půli cesty mezi Budvou a Bečići.

Černohorská muzea a akvaparky

V průběhu dne můžete relaxovat v akvaparku blízko hotelu Maestral v Bečići. Areál, vybavený tobogány, skluzavkami, vodopády či línou řekou, pobaví malé i velké návštěvníky.

V Budvě nebo v bývalém hlavním městě Cetinje jsou otevřena pěkná muzea a zajímavou aktivitou je také lov ryb ze člunu pod vedením zkušeného kapitána.

Cerna-Hora-nabizi-spoustu-zabavy-a-oddechovych-aktivit.jpg

Státní svátky v Černé Hoře