×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
×

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
×

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Typ dopravy:

Odletová letiště:

×

Zadejte termín

Vybrané termíny

Vybrané termíny

×

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

přidat další pokoj

Praktické informace o Černé Hoře

Uzijte-si-krasu-Cerne-Hory-v-klidu-a-pohode.jpg

Existuje něco, co by vás mohlo během dovolené v Černé Hoře zaskočit? Přečtěte si následující řádky o tamní bezpečnostní situaci, pitné vodě, elektřině a dozvíte se vše potřebné.

Elektrický proud

V černohorské elektrické síti teče standardní evropské napětí 220 V / 50 Hz. I zásuvky jsou totožné jako v České republice, není tedy nutný adaptér, ani měnič.

Voda

Voda v Černé Hoře je deklarována jako pitná, avšak turisté si často stěžují na její kvalitu. Bývá vápenatá a chuťově nepříliš dobrá. Balená voda je k dostání téměř ve všech obchodech a pouličních stáncích.

Bezpečnost a kriminalita

Bezpečnostní situace v Černé Hoře je obecně považována za dobrou a srovnatelnou s ostatními turisticky vyhledávanými zeměmi bývalé Jugoslávie. Během letní sezóny jsou zaznamenávány obvyklé drobné krádeže, proto si vždy hlídejte hotovost, cestovní doklady, platební karty a příruční zavazadla.

Opalování

Kdo by nechtěl přijet z dovolené krásně opálený? Abychom se vrátili se zlatavě opálenou pokožkou, musíme vědět, jak na to a jak se vyvarovat spálenin od sluníčka. Opalování u moře má totiž jiná pravidla než u nás doma. Základem je přibalit si do cestovního zavazadla voděodolný opalovací krém s co nejvyšším ochranným faktorem, alespoň 30 až 50, a používat ho i ve stínu.

Bezpečnému opalování napomůže i to, že zhruba tři týdny před odjezdem k moři začnete brát tablety beta karotenu, který zvyšuje odolnost pokožky. Pokud je to možné, přivykejte pokožku na sluníčko postupně. Opalovací krémy je třeba nanášet asi půl hodinu před odchodem na pláž a po 2 až 3 hodinách jeho aplikaci opakovat. Samozřejmostí by měla být pokrývka hlavy a také ochrana zraku používáním tmavých slunečních brýlí s kvalitním UV filtrem.

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

×

Registrujte se
a získejte 500 Kč
na dovolenou!

×

Upřesnit hledání

Stravování

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje

Pláž