×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Mapa

Zobrazit hotely na mapě

Podrobné informace

 • 30°C červenec / srpen *
 • 24°C červenec / srpen *
 • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Zaton, dovolená u líbezné zátoky

Neustále se vylepšující letovisko Zaton leží na březích malebné, úzké zátočiny, která se zakusuje asi 2 kilometry do nitra chorvatské pevniny jenom malý kousek od Dubrovníku. Skládá se ze dvou částí, z obcí Veliki Zaton (blíže k otevřenému Jadranu s ostrovem Koločep) a Mali Zaton (hlouběji ve vnitrozemí pod prudkými svahy Velebiće). I sousední vísky Orašac (západně) a Štikovica (východně za ústím zátoky do moře) se věnují cestovnímu ruchu.

Zatonské pláže se zalíbí každému

Dobře chráněná zátoka poskytuje Zatoni výhodu příjemných klimatických podmínek včetně mírného větru a garantuje klidnou a teplou vodu. Podél jejích břehů, využívaných jako obří jachetní marina, navíc vede krásná promenáda. Díky dobré vybavenosti tady prožijí klidnou a nezapomenutelnou letní dovolenou rodiny s dětmi i senioři, toužící poznávat četné přírodní a kulturní památky v okolí.

Zaton se může pochlubit mnoha plážemi. První skupina z nich – nevelké, upravené pláže městského typu, často sevřené jachetními přístavišti – je rozeseta podél zátočiny. Druhá část se ukrývá přímo u mořského pobřeží. Tyto pláže (nejpopulárnější z nich je plaža Gof) mají takřka panenský charakter, mačkají se pod divokými skalisky a přístup k nim vede borovým lesem.

Další rekreační střediska poblíž Zatoně

Jak se bavit v Zatoni

Zaton.jpgNa slavnou minulost obce upomíná několik dochovaných renesanční domů, za vidění však stojí i pramen pitné vody Vrelo, kdysi pohánějící staré mlýny. Turistům je k dispozici řada restaurací a kaváren, obchody včetně supermarketu, pošta, bankomat a zastávka autobusu. Vše ostatní seženete v blízkém Dubrovníku. A kam se podívat, pokud chcete poznávat Dubrovnicko-neretvanskou župu?

 • Na nádherný ostrůvek Lokrum
 • Do starobylého města Ston
 • Do národního parku Mljet
 • Zpět na přehled informací o Dalmácii a nabídku zájezdů.
 • Zobrazit podrobné informace

  Můžete vybírat například z těchto hotelů

  Uvedené ceny platí pro obsazenost 2 dospělí


  Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
  Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím