Aqua City

Lokalita: Egypt Egypt - Sharm El Sheikh Aqua City
Typ: Lázně, wellness, relaxace

Akvapark Aqua City, báječný svět vodní zábavy

Největší vodní svět v Sharm El Sheikh se jmenuje Aqua City a zábavy nabízí skutečně požehnaně. Patří k hotelu Albatros, avšak vstup do něj mají (za poplatek) i neubytovaní hosté. Největší zájem na sebe strhávají tobogán s gigantickým trychtýřem Tornado a mimořádně dlouhý tobogán Constrictor.

Akvapark Aqua City se rozkládá ve čtvrti Hadaba v jižní části rekreačního střediska Sharm El Sheikh. Z jihu ho lemuje ulice El Riadat El Baharia a z východu bulvár El Fanara. K břehům Rudého moře to odsud je pěšky asi 1 500 metrů.

Atrakce vodního světa Aqua City

Myšlenka vzniku vodního parku Aqua City se zrodila již před několika desítkami let, uskutečnila se však až v souvislosti s vybudováním hotelu Albatros. Dnes zabírá plochu téměř 6 hektarů a nabízí kvarteto bazénů pro dospělé, 18 tobogánů a skluzavek, 8 bazénů pro děti či 76 vodních her.

Základ akvaparku Aqua City tvoří dvojice velkých bazénů se soustavou tobogánů a klouzaček. Především děti zaujme 29 pestrobarevných skluzavek ve stylu dobrodružství námořníka Sindibáda. Nechybí zóna pro neplavce, opalovací terasy ani možnost občerstvení.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Egypt - Sharm El Sheikh