Plážové bohatství Sharm El Sheikh

Zlatý písek, palmy, tyrkysové moře ukrývající hlubiny plné pestrobarevného podmořského života a pouštní kulisy s výhledem na Sinaj – tak vypadají pláže v Sharm El Sheikh. Právě tady se díky stále letnímu počasí v Egyptě můžete koupat a slunit kdykoliv v roce.

Naama Bay Beach

Nejlepší pláže v Sharm El Sheikh

  • Naama Bay Beach – ideální pro rodiny s dětmi díky klidnému moři a písčitému dnu bez korálů (zároveň na dosah korálového útesu cca několik desítek metrů od pobřeží)
  • Shark´s Bay – nejlepší volba pro milovníky šnorchlování – můžete zde spatřit rejnoky, perutýny a další podmořský život

Hotelové i veřejné pláže

Většina z místních pláží v Sharm El Sheikh je soukromých, patřících jednotlivým hotelům. Na těchto plážích jsou hotelovým hostům zdarma k dispozici lehátka a slunečníky v rámci all inclusive programu. V Sharm El Sheikh je však také veřejná pláž s navezeným pískem a vstupem zdarma.

Na plážích Sharm El Sheikh se vám budou hodit body do vody

Nečekejte kamenné pláže, v Sharm El Sheikh na vás čekají pláže s jemňoučkým pískem, případně pískem smíchaným s oblázky, i přesto zde oceníte boty do vody. Důvodem jsou kamenná či pontonová mola, z nichž se vzhledem k mělkému korálovému podloží u některých pláží schází do vody.