1. Fischer.cz
  2. Egypt
  3. Fauna a flóra

Egyptská fauna a flóra

Egyptskou vegetaci tvoří zejména užitkové rostliny. V údolí Nilu rostou palmy, nejhojněji palma datlová. V oázách a nilské deltě se daří banánovníkům, olivovníkům, vinné révě, tabáku, bavlně a ibišku.

V národním parku Ras Muhammad na Sinaji rostou mangrovy, které jsou podle odborníků na životní prostředí druhou nejsevernější skupinou mangrovů na světě. Tyto stromy rostou ve slané vodě a jsou pro ekosystém oblasti mimořádně důležité.

Karavany plné dromedárů

V Egyptě můžete pozorovat několik set druhů ptáků. Ze savců žije v pouštích hyena žíhaná, šakal nebo fenek, pouštní zajíc a řada dalších, převážně drobných živočichů.

Egypt-fauna1.jpg Egypt-fauna2.jpg

Z domácích zvířat převládá chov oslů a vodních buvolů, kteří se využívají jako tažná zvířata v zemědělství, dále koz, ovcí a drůbeže. K čistě hospodářským zvířatům je bohužel třeba počítat i jednohrbé velbloudy, kteří ve své původní, divoké formě, již zcela vymizeli.

Velmi bohaté na faunu je Rudé moře. Kromě běžných ryb a mnoha druhů korálových rybek se tu vyskytují například i delfíni. Pokud jste příznivci potápění, oblast Marsa Alam je jednou z nejkrásnějších lokalit pro potápění na světě.