Eurovíkend v Londýně

Londýn je městem mnoha tváří - metropole Velké Británie snoubí staré klasické památky z pohlednic s moderní okázalou architekturou, letité zvyky lordů s futuristickým smýšlením mladých generací, upjaté kravaty byznysmenů s odvázaným životem vyznavačů nočních klubů.

Každý návštěvník i obyvatel si zde najde své místo a záhy pochopí známé přísloví: Kdo je unaven Londýnem, je unaven životem.

V dnešním Londýně žije na 7 miliónů obyvatel, při započítáni i přilehlých oblastí je jejich počet téměř dvojnásobný. Potkáte tu lidi snad všech existujících národností a kosmopolitnost je jednou z hlavních zdejších deviz. Protéká tudy řeka Temže (Thames) a rozděluje velkoměsto na severní a jižní část. Britské a anglické hlavní město se právem řadí mezi nejvýznamnější a nejvlivnější města celého světa - počtem "nej-" přívlastků by Londýn překonalo jen málokteré jiné místo planety. Návštěvu Londýna lze pojmout mnoha způsoby.

Turisté "klasici" nesmí vynechat žádné ze známých historických míst, které uvádíme v tipech na výlety. Kromě nich lze příjemné chvíle strávit na nejrozličnějších zajímavých místech nebo objevováním londýnského moderního města. Když se počasí nevyvede, nebo je chuť po hlubším poznání, pak přichází na řadu nekonečná nabídka londýnských muzeí a galerií.

 

Tipy na výlet v Londýně

Picadilly Cirkus

Asi nejznámější londýnské náměstí s nepřehlédnutelnou neonovou reklamou a nepřetržitým ruchem.

Hyde Park

Hyde park je jeden z největších parků v Londýně a jeho součástí je například známý Speaker's Conner.

Tower Bridge

Nejznámější most Londýna spojuje oba břehy řeky Temže jako světově proslulý symbol města.

Westminsterské opatství (Westminster Abbey)

Westminsterské opatství si vydobylo statut nejdůležitějšího náboženského svatostánku nejen Londýna, ale i celé Velké Británie.

Buckinghamský palác (Buckingham Palace)

V Buckinghamském paláci sídlí nedotknutelná hlava britského impéria - královna Alžběta.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím