Eurovíkend v Madridu

Madrid, hlavní město Španělska

MadridVyužijte prodlouženého víkendu a prohlédněte si moderní a živé město, které nabízí svým návštěvníkům mnoho různých možností zábavy a poznání.

V historické části Madridu se nachází jedno z nejkrásnějších náměstí ve Španělsku Plaza Mayor, zdobené domy s podloubími, a náměstí Plaza de la Villa s nádhernou radnicí ve stylu baroka. Královský palác, obklopený zahradami, které jsou v dnešní době z velké části zpřístupněné veřejnosti, je skvostnou ukázkou palácového
umění 18. století.

Ve městě najdeme velké množství zajímavých budov z 19. a 20. století, řadu parků a zahrad, mezi nimi El Retiro, botanickou zahradu, Parque del Oeste a Casa de Campo. Mezi nesčíslným počtem muzeí a galerií je třeba vyzdvihnout muzeum Prado a k němu přidruženou budovu Casón del Buen Retiro, Archeologické muzeum a Centro de Arte Reina Sofia, v jehož sbírkách se nachází i slavná Picassova Guernica.

 

Tipy na výlety v Madridu

Okružní jízda městem s návštěvou nejzajímavějších památek

Nnáměstí Plaza Mayor, náměstí Plaza de la Villa, Královský palác, park El Retiro, botanická zahrada, Parque del Oeste a Casa de Campo, muzeum Prado a k němu přidružená budova Casón del Buen Retiro, Archeologické muzeum a Centro de Arte Reina Sofia.

Půldenní výlet do Escorialu

Během výletu navštívíte královské město se zámkem a klášterem sv. Vavřince (San Lorenzo), jež založil Filip II. na památku vítězství Španělů u St. Quentinu nad Francouzi 10. srpna 1556, a které vystavěli v l. 1563–1584 Juan de Toledo a Juan de Herrera a vyzdobili přední španělští a italští umělci, zejména Claudio Coello, Cellini, Luca Giordano, Giov. Castello, Carducci a Pellegrini.

Půldenní výlet do Toleda

Toledo bylo důležitým městem Římanů, hlavním městem vizigótské říše, centrem rebelií proti córdobskému chalífátu během muslimské nadvlády na Pyrenejském poloostrově. Toledo zůstalo hlavním sídlem církve ve Španělsku a tento náboženský
status má dodnes.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím