Eurovíkend v Římě

Eurovíkend Řím

Řím - slavná metropole leží ve strategické polovině italské holinky, které "spojuje" sever země od jihu.

Poznat Řím znamená poznat lásku na první pohled. Vždyť už jen jméno metopole - ROMA je čteno po zpátku AMOR - bůh lásky.

Řím - věčné město

Vydejte se do labyrintu spletitých malebných uliček provoněných italskou kuchyní. Ať už se chystáte navštívit Řím poprvé, nebo už kouzlo město dobře znáte, určitě budou vaš kroky vést ke slavnému koloseu a překrásné Fontáně di Trevi. Pověra praví, že když do fontány vhodíte minci, do roka se vrátíte.

 

Tipy na výlety v Římě

Forum Romanum

Nejstarší část Říma, nesoucí stopy významných historických etap, se nachází mezi pahorky Palatinem, Kapitolem a Esquilinem.

Koloseum

Symbol věčnosti, moci, ale také bolesti a utrpení, je jednou z nejvýraznějších a také nejznámějších antických památek.

Fontana di Trevi

Úžasné umělecké dílo s nádherným barokním sousoším, vytesaným z mramoru, které představuje boha moří Oceána stojícího na velké mušli tažené mořskými koňmi, patří k nejznámějším symbolům Říma.

Španělské schody (Piazza di Spagna)

Kdo by je neznal alespoň z filmů a nebo jako kulisu k módním přehlídkám! Z tohoto mimořádného místa dýchá jižanská atmosféra, kterou podtrhuje i přítomnost vzrostlých palem. Chviličku posedět na schodech a kochat se je skoro povinností každého turisty.

Vatikán

Leží na pravém břehu Tibery a je papežovým suveréním státním územím v srdci Říma. Základní kámen byl položen 18. dubna 1506 za Julia II, svou podobu ale získal až za dalších 120 let.

Objednávka

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím