Eurovíkend v Tallinnu

Tallinn

Přístavní estonská metropole leží na jižním pobřeží Finského zálivu. Dýchá středověkou historií a své návštěvníky láká především na vzácné památky.

Tallinnská architektura zrcadlí staletí bohaté historie

Spletité uličky, romantická zákoutí, kouzelné vyhlídky z hradeb i krásně zdobené chrámy - to vše nabízí perfektně zachovalé Staré město v centru metropole. Symbol národní hrdosti je nedaleké Náměstí Svobody. Pochází z období nadvlády posledních carů a dnes je oblíbeným místem veřejného setkávání.

V roce 1718 dostala žena jménem Kateřina od svého muže darem Kadriorg – grandiózní barokní palác uprostřed překrásných zahrad. Nikoho asi nepřekvapí, že manželem nebyl chudý rolník, ale car. Na přání Petra Velikého navrhl palác Niccolo Michetti. Dnes je tam muzeum se sbírkami estonského umění.

Mezi další skvosty patří, ve své době nejvyšší budova na světě, kostel Sv. Olafa s krásným výhledem na město nebo katedrála sv. Panny Marie založená okolo roku 1233.

Udělejte si výlet na ostrovy, možností jsou spousty

Na ostrově Lahemaa podél severního pobřeží Estonska uvidíte staré rybářské vesnice i honosné zámky. Do tamního národního parku jezdí místní s oblibou relaxovat i sbírat houby a lesní ovoce. Na ostrově Paldiski zase uvidíte bývalou sovětskou raketovou základnu, rozsáhlé vápencové útesy a mnoho vzácných živočichů.

Za návštěvu určitě stojí i ostrovy Aegna a Naissaar. Jejich dějiny spadají do ruské carské éry. Tehdy byly součástí pohraničního pásma. Dnes jsou oblíbené pro tiché borové lesy a osamocené pláže. Naissaar je známý i pozůstatky vojenské infrastruktury včetně pracovní úzkorozchodné železnice.

Výhodné individuální balíčky na 2 noci s odlety z Prahy

 

  • Cena na osobu s hotelem *** se snídaní od 7 790 Kč
  • Cena na osobu s hotelem **** se snídaní od 8 390 Kč

Cena platí při obsazení pokoje dvěma dospělými osobami a v případě rezervace letenek v optimálních knihovacích třídách.

Cena zahrnuje:Letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky, leteckou dopravu Praha - Tallinn - Praha, ubytování na 2 noci se snídaní.

Cena nezahrnuje:Cestovní pojištění (lze sjednat individuálně u prodejce), transfery v destinaci (je možné zajistit taxi transfery do hotelu), fakultativní výlety, vstupy do památkových objektů, průvodce po dobu zájezdu.

Přesnou cenovou nabídku dle požadovaného termínu obdržíte u našich prodejních asistentů.

Objednávka