Eurovíkend ve Valencii

Valencie

Valencie - Muzeum věd prince FilipaKde jsou ukryta Goyova plátna a svatý Grál? Jak se připravuje tradiční paella? Jak vypadá futuristická stavba v podobě žraločího hřbetu? Odpovědi najdete ve Valencii.

Město budoucnosti i historických památek

Pokud chcete vidět město z příštího století, pak navštivte soustavu supermoderních futuristických budov – Město umění a věd. Mezi nejzajímavější budovy patří například Palác umění připomínající lidské oko, nebo stavba v podobě žraločího hřbetu. Součástí komplexu je i největší oceánografický park v Evropě.

Valencie je ale známá především historickými památkami. Ty jsou převážně v samotném jádru města. Ideální výhled na historické centrum je z věže valencijské dominanty Miguelete – katedrály ze 13. století. K jejím největším pokladům patří i Goyova plátna a alabastrový kalich, nazývaný svatý Grál. Z něho údajně pil Ježíš Kristus při Poslední večeři. Za vidění určitě stojí třeba i secesní Valencijská tržnice, muzeum býčích zápasů, bývalé největší tržiště hedvábí palác La Lonja nebo Muzeum výtvarného umění.

Vodní nádrž Albuferra

Ve Valencii není nikam pěšky daleko

Poté, co poznáte město, můžete si odpočinout třeba u moře na proslulé pláži Malvarrosa. Z centra města je to kousek. Nedaleko je i závodní okruh, kde se jezdí Grand Prix Evropy formule 1. Okolí Valencie je ale známé především pomerančovými a mandarínkovými háji. Pokud kdekoliv v celém Španělsku přijde řeč na pomeranče, začne se mluvit i o Valencii. Stejně tak jsou významná i valencijská rýžová pole. Původ tradičního pokrmu z rýže - paelly je totiž právě ve Valencii.

Její výhoda je také poměrně hustá síť kaváren, restaurací a barů, kde je často živo až do ranních hodin. Přesto město patří k jedněm z nejbezpečnějších ve Španělsku.

 

Tipy

Doporučujeme zakoupit Valencia Travel Card na městskou hromadnou dopravu. Karta zároveň zahrnuje slevy do muzeí a vybraných obchodů a restaurací, které jsou označeny samolepkou Valencia Travel Card. Podrobnosti o kartě na www.valenciatouristcard.com.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím