Aktivity a zábava na Floridě

Bajecny-Disney-World-v-Orlandu,-zabava-pro-celou-rodinu.jpgJestli se o některé části světa dá říct, že to je centrum zábavy, tak to určitě platí pro Floridu. Slovo nuda tady zkrátka neznají.

Sport a pohyb

Na Floridě se mimo všech myslitelných plážových aktivit můžete vyžít prakticky v každém sportu. Nejpopulárnějšími jsou zde americký fotbal a golf se spoustou světově proslulých, špičkových hřišť. Celé pobřeží je doslova obsypáno tenisovými kurty, posilovnami, víceúčelovými hřišti, bowlingovými hernami a dalšími sportovišti.

Nezapomenutelným zážitkem je šnorchlování ve spektakulární oblasti korálových útesů Red Reef Park v Boca Raton. Potápíte se nejen mezi nádhernými korály a sasankami, ale také mezi žraloky, obřími rejnoky a tisíci pestrobarevných ryb.

Nakupování a utrácení

Florida, jakož i Amerika obecně, je určitě největším rájem milovníků nakupování. V každém větším městě lze narazit na obří obchodní centra, gigantické i bleší trhy s množstvím suvenýrů, jakými jsou například výrobky z kůže aligátorů nebo indiánské umění. Ve světoznámých outletech Pointe Orlando nebo Sawgrass Mills ve Fort Lauderdale levně nakoupíte zejména oblečení pro volný čas a sport.

Zábava a noční život

Florida je skutečným turistickým eldorádem a jedním z největších světových center masové zábavy. V Orlandu například stojí obrovský zábavní park Disneyland či Seaworld s fantastickými akvárii a jedinečnou produkcí kosatek a delfínů. Slavný Universal Orlando Resort nabízí mnoho 3D a 4D kin a nejrůznější atrakce inspirované oblíbenými filmy.

Speciální kapitolou je kosmodrom NASA Kennedy Space Centre. Lze si tu nejen prohlédnout kosmické lodě, raketoplány a družice, ale také při troše štěstí sledovat start vesmírného korábu v přímém přenosu.

Užijte si s motýly a aligátory

Úžasný je i Butterfly World v Coconut Creek, motýlí farma s nepřeberným množstvím barevných obřích motýlů, kteří člověka během chvíle doslova obsypou. Alligator Farm v národním parku Everglades poblíž Miami zase nabízí unikátní projížďky v bažinách plných hladových aligátorů. Disney-World-v-Orlandu,-zabava-s-postavickami-z-oblibenych-animovanych-filmu.jpg

Americké státní svátky

  • 1. ledna – Nový rok
  • 20. ledna – Den Martina Luthera Kinga
  • 17. února – Den prezidentů
  • 26. května – Den obětí války
  • 4. července – Den nezávislosti
  • 1. září – Svátek práce
  • 13. října – Kolumbův den
  • 11. listopadu – Den veteránů
  • 27. listopadu – Den díkůvzdání
  • 25. prosince – Vánoce