1. Fischer.cz
  2. USA
  3. Florida
  4. Praktické informace

Praktické informace z Floridy

Pohled-na-pobrezi-Floridy.jpgPřečtěte si elementární informace pro každého turistu před cestou na Floridu. Co pít, jaká tam teče elektřina, něco o slunečním svitu i bezpečnostní situaci.

Elektrický proud

Na Floridu je nutný minimálně zásuvkový adaptér pro přístroje podporující 110 až 120V napětí, které je zde normovaně v síti. Pozor, u evropských přístrojů jen na 220 V budete potřebovat také měnič, protože jinak nebudou fungovat. Adaptéry lze zakoupit u nás i přímo na místě, měniče je však jistější přivézt s sebou, nejsou tu až tak běžně v prodeji.

Voda

Voda z řadu je pitná všude bez jakýchkoliv následných problémů. Nedoporučuje se pít z pramenů a studní kvůli chemické kontaminaci, zejména v okolí velkých měst.

Bezpečnost a kriminalita

Florida je bezpečná, není třeba se ničeho obávat. Opatrnější buďte v Miami, kde žije početná komunita Kubánců a Haiťanů, a je lépe se tu vyhnout některým čtvrtím jako Little Havana, Little Haiti nebo Liberty City. Jinde je vesměs nutná pouze zvýšená obezřetnost kvůli standardním kapesním krádežím, hlavně v přeplněných turistických centrech.

Opalování

Subtropické až tropické slunce může být v letních měsících velmi agresivní. Doporučuje se vždy dodržovat zásady zdravého opalování, tedy používat krémy s vyšším ochranným faktorem a zdržet se pobytu na přímém slunci v poledních hodinách.

Opalování „nahoře bez“ se na veřejných plážích toleruje, najdete zde i pláže výhradně nudistické.