Golfová hřiště na Kypru

Aphrodite Hills Golf  Club

Hřiště je umístěné blízko Pathosu a jméno dostalo podle bohyně Afrodity, která se podle pověsti zrodila z mořské pěny u jedné ze skal, které ční z moře nedaleko tohoto místa. Toto championship hřiště navrhnul Cabell Robinson a bylo otevřené v roce 2002, je považováno za nejlepší na Kypru, z několika jamek je výhled na moře. Vyzývavé fairwaye prořezávající se skrz olivovníky, rohovníky a rokle rozdělující hřiště vás budou motivovat k dobrému golfu. 

C.B.Robinson: „Aphrodite Hills je vyvrcholením mé 35 leté projektantské práce a cením si ho jako svého nejlepšího projektu.“

Mithis Hills Golf Club (Tsada)

Mithis Hills je první golfové hřiště postavené na Kypru, bylo dokončené v roce 1994 a leží 20 minut od Paphosu ve výšce 550 m nad mořem, což zajišťuje chladný větřík během teplých měsíců. Autorem návrhu je Donald Steel, hřiště je citlivě začleněno do přírodního prostředí, fairwaye jsou lemované ovocnými stromy a vinnou révou, většinou stoupají, klesají nebo se bočně svažují. Leží nedaleko krásné pláže Coral Bay, je 6060 m dlouhé a vyhoví hráčům všech schopností.

Elea Golf Club

Hřiště navrhnul Nick Faldo v roce 2010, je vhodné spíše pro milovníky strategické hry než pro dlouhé hráče, vine se přírodními oblastmi se zvětralým vápencem mezi olivovníky a rohovníky, poskytuje výhled na Středozemní moře a leží 8 km od letiště v Paphosu.