Golfová hřiště na Costa Brava

Guadalmina Club de Golf

Do resortu patří dvě 18-ti jamková hřiště a jedno krátké 9-ti jamkové.

Guadalmina south

golf guadalmina

Jedná se o nejstarší hřiště v tomto komplexu, navrhnul jej Javier Arana a bylo otevřeno v r.1959. I když fairwaye jsou široké, bez vodních překážek, je známé svou obtížností, tudíž je vhodné pro zkušené hráče.

 

Guadalmina north

guadalmina golf

Navrhnul jej Folco Nardi, otevřeno bylo v r.1973. Hřiště ubíhá paralelně s jižním hřištěm, ale je téměř jeho opakem, je kratší, kopcovitější, má více vodních překážek. Vyžaduje rovnou hru po středu fairwayí jinak snadno skončíte ve vodní překážce nebo v hlubokém roughu.

Los Arquetos Golf & Country Club

golf

Toto hřiště je prvním, které navrhl Severiano Ballesteros, a jak sám říká, je to hřiště, které si užije každý. Toto hřiště je slušná výzva pro průměrné hráče a tvrdá zkouška pro profesionály je umíštěné v horách Sierra de Ronda a má unikátní rozmístění i okolí.

La Cala Golf Course

golf

Jedno z největších a nejexkluzivnějších hřišť v jižní Evropě se 3x 18 jamkami, všechny 3 hřiště jsou velmi odlišná svým charakterem, dávají hráči golfu velký výběr možností.

Atalaya Golf & Country Club

golf

Najdete zde 2 hřiště, staré a nové, překrásná osmnáctijamková hřiště, sice bez zvláštních terénních nerovností, zato s mnoha bunkery, široké fairwaye a náročné greeny. Pro profesionála jednoduché hřiště, potěší srdce každého, kdo golf hraje rekreačně, jak dokládá jeho existence od roku 1968.

Club de Golf Cabopino

golf

Moderní hřiště s úžasným výhledem na moře a Costa del Sol. Cabopino je krásné, krátké a nabízí 4 jamky s jezery. Hřiště nabízí výzvu pro začínající hráče, kteří využijí všechny hole v bagu a pokročilí budou muset riskovat k dosažení dobrých výsledků.

El Paraíso Golf Club

golf

Kamkoli se na tomto hřišti podíváte vždy budete mít úžasný výhled buď na Středozemní moře nebo na hory okolo hřiště. Gary Player využil přírody v této oblasti na vytvoření jednoho z nejlepších hřišť na Costa del Sol. Hráči se na tomto hřišti bezpochyby nebudou nudit a vždy se budou těšit na návrat a další šanci hřiště pokořit.

Estepona Golf Course

golf

Hřiště leží pouze míli od města Estepona, autorem návrhu je José Luiz López a bylo otevřeno v r.1989. Využívá přírodního terénu a umístění Sierra Bermeja na pozadí. Téměř ze všech jamek je výhled na moře, fairwaye jsou široké a greeny velké, což poskytuje výzvu pro všechny hráče, ale neznevýhodňuje průměrné. Na hřišti je mnoho palem olivovníků a eukalyptů, návštěvníci mají možnost občas uvidět i vzácnou divokou zvěř, obzvlášť ve druhé polovině hřiště. Jamka 3 – 568 m dlouhý par 5 je nazývaná Sky Run a z bílých kamenů je nejdelší jamkou ve Španělsku.

 

 

Marbella Golf and Country Club

golf

Hřiště je situováno v srdci Costa del Sol na úpatí hor Benhavis, uprostřed Andaluzského venkova, jen 5 minut od resortu Marbella a patří k nejlepším v Evropě. Je to velmi technické hřiště, vyžaduje přesné rány, budete potřebovat všechny hole v bagu, také rough je neúprosný a je potřeba držet se na fairwayích, vyhnout se překážkám v podobě jezer a bunkerů, které jsou na hřišti důmyslně rozmístěny. Každá jamka je jedinečná svým designem a charakterem, nabízí výhled na Středozemní moře. Nejzajímavější jsou jamky 3 a 9.

Calanova Golf Course

golf

18-ti jamkové hřiště, par 72, 5 866 metrů dlouhé, bylo postaveno podle předpisů americké golfové asociace. Hlavním rysem jsou velké hodně tvarované greeny, některé mají velikost více než 500 m2, pozice jamky se na greenech může měnit od jednoduché až po velmi obtížnou. Fairwaye jsou rozmanité, všechny jsou široké v dopadových zónách míčku, tak , že hráč může vidět překážky před jeho odehráním. Množství odpališť zase dovoluje udržovat je ve výborném stavu. Hřiště nabízí téměř z každé jamky pohled na La Cala Mijas Mountains.

 

Club de Golf de Mijas

Hřiště navrhnul také Robert Trent Jones Sr. Hlavním rysem, který toto hřiště odlišuje od Los Lagos je množství stromů. Dostalo po nich jméno, má méně vodních překážek, greeny jsou menší, zvlněné a vyvýšené, fairwaye jsou úzké a lemované stromy. Ačkoliv obě hřiště jsou od stejného návrháře, není pochyb, že najdete zajímavé kontrasty mezi nimi.

golf

Do resortu patří dvě 18-ti jamková hřiště Los Lagos Course a Los Olivos Course.

Los Olivos

Hřiště navrhnul také Robert Trent Jones Sr. Hlavním rysem, který toto hřiště odlišuje od Los Lagos je množství stromů. Dostalo po nich jméno, má méně vodních překážek, greeny jsou menší, zvlněné a vyvýšené, fairwaye jsou úzké a lemované stromy. Ačkoliv obě hřiště jsou od stejného návrháře, není pochyb, že najdete zajímavé kontrasty mezi nimi.