Golfová hřiště na Mallorce

Bendinat Golf Course

Bendinat Golf Course

Hřiště leží mezi mořem a pohořím Burguesa, 7 km od Palmy a 2 km od přístavu Portals Nous, první devítka byla otevřená v roce 1986 podle návrhu Martina Hawtree, druhá v roce 1996. Hřiště má zvlněné fairwaye, velká část je postavena na svazích údolí, buggy je proto pro méně pohyblivé hráče nutností, 80% jamek jsou doglegy, což může znepříjemnit hru hráčům s vyšším HCP, ale pro zkušené hráče je to zábavné hřiště. Bendinat patří ke kratším hřištím se střední obtížností.

Poniente Golf Course

 Poniente Golf Course

Hřiště je obklopeno stromy, jezery, borovými háji a středomořskou flórou, jako jedno z mála hřišť nebylo zasaženo urbanizací, což jej činí velice speciálním. Je rozsáhlé, má dobře udržované fairwaye a je určeno pro ty nejnáročnější hráče, má vysoký stupeň obtížnosti. Poprvé bylo otevřeno v roce 1978 a je navrženo Johnem Harrisem.
 

Santa Ponsa Golf Course

Santa Ponsa Golf Course

Jedno z profesionálních hřišť, hostilo šestkrát Balearic Open, když bylo součástí Evropské PGA Tour, v letech 1988 - 1998. Je jedním z nejznámějších hřišť na Mallorce, je navštěvováno mnoha celebritami ze sportovních, politických i královských kruhů. Velmi náročné hřiště se širokými, ale svažujícími se fairwayemi, vodní překážky přicházejí do hry na pěti jamkách a 10-tá jamka je se svými 590 metry je jedna z nejdelších v Evropě.

Son Vida Golf Course

 Son Vida Golf Course

Z odpališť vypadají ferveje na hřišti Son Vida velmi úzké, ale jsou otevřené ven a v oblasti dopadu první rány už dosahují běžné šířky, F.W.Hawtree dobře využil kopcovitý terén, zvláště greeny jsou prvotřídní, ploché, ne moc velké a mírně vyvýšené, četné „dogleg“ jamky poskytují příležitost riskovat a zkrátit si tak cestu k jamce, největším rizikem jsou na hřišti bunkery, umístěné po obou stranách greenů a několik vodních překážek (na 16-té a 18-té jamce) a také velké množství stromů na hřišti. Je situováno blízko hlavního města La Palmy, nejstarší hřiště na Mallorce bylo v roce 2001 kompletně zrenovováno návrhářem Kurtem Russknechtem. Ti, co na hřišti už byli, tvrdí, že hřiště nelze popisovat, musíte ho vidět a zažít.

Son Muntaner Golf Course

Son Muntaner Golf Course

Je navrženo, aby dokonale splynulo s okolní středomořskou přírodou, je lemováno sosnami,rohovníky a olivovníky. Je to jedno z hřišť, která si zapamatujete už po prvním kole hry a budete potřebovat všechny hole z bagu, není nadměrně dlouhé, ale některé jamky vás můžou přivést do problémů ( jako 5-tá  jamka par 3 nahoru do kopce, protažená až na 205 m ). Mladé hřiště splňuje nejvyšší sportovní standarty v golfových kruzích považováno za nejhezčí hřiště, které Mallorca nabízí.