Golfová hřiště na ostrově Tenerife

Golf del Sur

foto 1

Hřiště bylo otevřeno v roce 1987 navrhnul jej známý designér Pepe Gancedo, v  roce 2005 bylo hřiště při své renovaci rozšířeno o Links course především zásluhou Manuela Piňera. Dnes je jeho 27 jamek rozděleno na tři hřiště North, South a Links. Fairwaye jsou široké a zvlněné, poseté mnoha přírodními překážkami, vulkanické pískové bunkery kontrastují s vodními nástrahami, zážitek ze hry podtrhuje všudy přítomné moře a pozoruhodné rokle. Na hřišti je klubovna v tradičním stylu a její zařízení je na nejvyšší evropské úrovni.

Amarilla

foto 2

Hřiště je jedním z největších a nejzajímavějších projektů svého druhu na světě. Kombinuje obytné budovy, hotely a rezidence s golfovým hřištěm mezinárodního standardu a všechno toto se nachází  přirozeně včleněné do okolní nádherné přírody s výhledem  na oceán. Hřiště osloví jak mistrovské hráče, tak i hráče skromnějších dovedností. Na 18 jamkách uvidíte mnoho kontrastů a mnoho různých variant terénů. V roce 1990 hřiště hostilo the Tenerife Open – European  PGA Tour.

Golf Las Americas

foto 3

Hřiště se nachází pár minut chůze od pláže a pulzujícího nočního života, 6 039 metrů dlouhé hřiště je jako oáza přírody s bohatou zelení, bystřinami a vodopády. V roce 1998 bylo vestavěno do přírodního amfiteátru stromů a keřů, které tvoří clonu před zvukem a  světlem. Hory na pozadí dokreslují celkový obraz hřiště a dotváří už tak příjemnou hru, hory a moře jsou vašimi stálými společníky na tomto hřišti, velká třípatrová klubovna v koloniálním stylu tvoří jeho centrum. V roce 2004 hřiště hostilo Spanish Ladies Open.

Costa De Adeje Championship

foto

5 km od Playa de Las Americas, otevřeno v roce 1998, Pepe Gancedo navrhl toto hřiště na bývalé banánové plantáži, je to náročné hřiště se svažitým terénem a omračujícím  výhledem na Atlantic, ostrov Gomera a Monte Teide. Hřiště má velké greeny a množství doglegů, hra začíná 510 m dlouhým parem 5, jamka 2 je krátká se strží po straně a dvou-úrovňovým greenem, jamka 4 se svažuje k moři a je pravidelně přerušována kamennými zídkami z bývalé plantáže. 18 jamkový Champion Course je rozšířen o dalších 9 jamek - Los Lagos blízko driving range.

Tecina Golf

foto 4

Hřiště ležící na ostrově La Gomera je jedinečné v mnoha ohledech, na jedné straně nabízí nejokázalejší výhled na nádhernou krajinu ostrova Gomera, na Atlantický oceán a na horu Teide na ostrově Tenerife, na druhé straně tento projekt ukazuje, že dnes díky moderní technice a pokročilým stavebním technologiím je možné vytvořit světové hřiště i na ( z hlediska golfu) nejobtížnějších terénech.
Dalším výrazným rysem tohoto hřiště je 175 metrový rozdíl mezi vrcholem a spodní částí hřiště, při hře téměř nepřetržitě sestupujete z příkrého svahu. Ze všech jamek je výhled na moře, to může nabídnout jen velmi málo golfových hřišť na světě. Protože většina přicházejících hráčů nejsou profesionálové oblasti kolem jamek byly navrženy prostorné a pohodlné, přesto hřiště bude testovat vaše dovednosti při každé ráně.