1. Fischer.cz
  2. Indonésie
  3. Praktické informace

Praktické informace před dovolenou na Indonésii

Prakticke-informace-z-Indonesie.jpg

Přečtěte si poznatky, které se v Indonésii jistě budou hodit. Jak moc tam svítí slunce, jaké zástrčky fungují nebo zdali používat bankomaty ve velkých obchodních galeriích... a ještě mnohem více.

Elektrický proud

Normálně užívané napětí v Indonésii činí 240 V, kmitočet zdejší sítě je 50 Hz. Elektrické zásuvky jsou stejné jako v České republice, tedy typu C či E vyžadující standardní dvou nebo tříkolíkové zástrčky.

Voda

Voda z běžného vodovodního řadu se rozhodně turistům pít nedoporučuje, především kvůli výskytu škodlivých bakterií. Pitná balená voda je naštěstí k dostání ve všech obchodech, stáncích i hotelech.

Bezpečnost a kriminalita

Obecně řečeno je Indonésie, samozřejmě za předpokladu rozumného chování bez zbytečného se vystavování riziku, poměrně bezpečnou zemí. Zločinnost je problémem především ve velkých městech, ovšem turisté by si své osobní věci a cestovní doklady měli hlídat vždy. Důvodem je častá pouliční kriminalita.

Nikoliv ojedinělým zločinem je klonování kreditních karet. Doporučuje se proto používat kreditní karty jen v bankomatech přímo u bank či ve velkých obchodních centrech. V pouličních obchodech plaťte raději v hotovosti. K četným podvodům rovněž dochází v lokálních směnárnách, bezpečnější je měnit peníze pouze v bankách.

Při cestách Indonésií se rozhodně nepohybujte kolem značených vojenských základen, ani v jejich okolí nefotografujte.

Opalování

Rovníkové slunce je pro Evropany, zvláště ty se světlou pokožkou, agresivní. Vhodnější je tedy slunit se v Indonésii mimo polední hodiny a za použití ochranných krémů s vyšším faktorem.

Mimo hotelové resorty se ženám nedoporučuje opalování v plavkách kvůli islámským tradicím, o pohybu bez plavek ani nemluvě.