1. Fischer.cz
  2. Itálie
  3. Praktické informace

Praktické informace Itálie

Italie-Dovolena-na-italskem-ostrovu-Sardinie-je-uzasna.jpg

Přečtěte si pár rad a základních poznatků o bezpečnostní situaci, pitné vodě, elektrickém proudu a dalších aspektech pobytu v Itálii.

Elektrický proud

V Itálii je elektrické napětí 220 V, 50 Hz. Spotřebiče dovezené z České republiky by měly jít standardně zapojit do zásuvek, v případě obtíží doporučujeme v místním obchodě pořídit adaptér.

Voda

Voda tekoucí z vodovodního kohoutku je nezávadná, v přímořských oblastech někdy lehce slaná. Přesto radíme koupit k běžné konzumaci vodu balenou.

Bezpečnost a kriminalita

Bezpečnostní situace v Itálii je stabilní, žádné vážné nebezpečí nehrozí. Doporučujeme být obezřetní na přeplněných místech. Nenechávejte žádné své cennosti v autě, ani na hotelovém pokoji. Dávejte si pozor na nákup padělaných věcí, zvláště elektroniky a cenností, vystavujete se riziku udělení vysoké pokuty.

Trezor je jistota

Všechny své cennosti a větší finanční hotovost si ponechte v hotelovém trezoru. O možnosti jeho využití se informujte na recepci.

Jestliže vaše zavazadlo nebude po předání na letišti v pořádku, ihned kontaktujte přepravní společnost a škodu nahlaste. Pokud tak neučiníte, nebude vám vyplacena náhrada škody.

Opalování

Chraňte se před silným italským sluníčkem během opalování a zvláště v poledních hodinách. Nejen v případě, že máte citlivou pokožku, byste měli používat kvalitní opalovací krém, sluneční brýle s UV filtrem a pokrývku hlavy. Pláže v turistických oblastech disponují slunečníky.

Slunění „nahoře bez“ se toleruje na většině území Itálie, situaci si však na místě raději vždy prověřte.

Jak se domluvit v Itálii

Úředním jazykem je italština. V oblastech se zvláštní autonomií se používá také němčina, slovinština a francouzština.