Lacco Ameno

Lokalita: Itálie Ischia Lacco Ameno
Typ: Město

Náš názor

Lacco Ameno a jeho houba

První osada na Ischii a původní řecká kolonie Lacco Ameno je zároveň díky kvalitním lázním jedním z nejznámějších míst na ostrově. Horké prameny jako Regina Isabella jsou zdrojem radioaktivní, alkalické vody, která se využívá k léčení řady zdravotních obtíží. Ve zdejších hotelech pobývali např. Marie Curie-Skłodowská, Hans Christian Andersen či hudební skladatel Felix Mendelssohn-Bartholdy.

Lacco Ameno (necelých 5 tisíc obyvatel) leží na severním ischijském pobřeží u zátočiny San Monatono. Na východě na obec navazují další lázně Casamicciola Terme, do městečka Forio to jsou po hlavní silnici 4 kilometry. Hora Monte Epomeo se vypíná 2 500 metrů daleko (vzdušnou čarou), italská pevnina se táhne ve vzdálenosti asi 13 kilometrů.

Podnikněte výlet do historie Ischie

Lacco Ameno je významným archeologickým centrem ostrova. Důvodem jsou nálezy keramiky z 8. až 2. století před naším letopočtem, dokumentující pobyt prvních řeckých osadníků ve starověku. Prohlédnout si je můžete v muzeu Santa Restituta. Podle místní patronky se jmenuje i kostel z 11. století, zřejmě nejstarší na celé Ischii.

Symbolem Lacco Ameno je skalní útvar Fungo ve tvaru houby při vjezdu do přístavu. Jedná se o lávovou vyvřelinu, kterou Tyrhénské moře za tisíce let vytvarovalo do současné podoby. U pláže Lido di San Montano se nachází vyhlášený termální park Negombo.

  • Neváhejte tedy a navštivte Lacco Ameno na Ischii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím