Stručný dějepis Kalábrie

Prvními doloženými obyvateli Kalábrie byli Řekové. Ti sem přišli před rokem 1500 před naším letopočtem a vybudovali mocné a bohaté osady. Poté je ve 3. století vystřídali Římané, kteří o Kalábrii po pádu své říše přišli. Kalábrie připadla Byzantské říši a musela čelit mnoha nájezdům Arabů a Lombardů.

Na začátku 11. století se objevili Normané a založili Jižní království. Švédský král Frederico II. poté vytvořil Království slunce, v němž se snažil z italského jihu vybudovat místo, které by spojovalo rozdílné kultury a civilizace.

Cesta směrem ke sjednocení s Itálií

Po jeho smrti v roce 1250 připadla Kalábrie rodu Angioini. Dalšími dobyvateli byli taktéž Španělé, Rakušané nebo Bourboni. Bohužel se kvůli malárii a četným nájezdům pirátů většina obyvatelstva ukryla v horách a s obyvateli v údolí nekomunikovala.

kalabrie-Historie-doslova-cisi-z-kazdeho-kalabrijskeho-mestecka.jpg

Při sjednocení Itálie roku 1861 byl i tento zapadlý region připojen ke zbytku země a započalo se s budováním silničních a železničních cest. V současné době žije většina obyvatelstva na pobřeží, především kvůli cestovnímu ruchu, hlavnímu pilíři příjmů této italské oblasti.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím