Acquario di Livorno

Lokalita: Itálie Toskánsko a Elba Acquario di Livorno
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Acquario di Livorno odhaluje tajemství velké podvodní říše

Každý, koho zajímá život pod mořem, by měl během dovolené v Toskánsku navštívit Acquario di Livorno (Livornské akvárium). Zahrnuje tři základní části: výhled na pobřeží z panoramatické terasy, rekonstrukci mořského prostředí a „Nový svět“ zaměřený na hmyz, plazy a obojživelníky. Největší mediální hvězdy představují roztomilé želvy Ari a Kuba.

Acquario di Livorno se ukrývá na nábřeží v nádherné oddechové zóně Mascagni Terrace. Severním směrem dojdete podél Tyrhénského moře k přístavu a do historického centra Livorna, jižně se nacházejí sportoviště a obytná čtvrť Ardenza.

Acquario di Livorno a jeho nájemníci

V Acquario di Livorno žije 2 tisíce jedinců zastupujících na 3 stovky živočišných druhů. Jeho lákadlem je například indo-pacifická sekce se žraloky, pyskouny a mantami. V karibském oddělení žijí mimo jiné murény, bodloci a perutýni. Akváriem návštěvníci prochází pomocí proskleného tunelu ve vodě.

Hmatová nádrž v Acquario di Livorno vám umožní řady exemplářů se přímo dotknout. Expozice „Perly Středomoří“, věnovaná biologu Diacinto Cestonimu, obsahuje tucet nádrží prezentujících biologickou rozmanitost mořského dna. Obývají je červení koráli, barevné hvězdice, chobotnice, krabi, medúzy a mořští úhoři.

  • Neváhejte tedy a navštivte Acquario di Livorno v Toskánsku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím