Blue Mountain Peak

Lokalita: Jamajka Jamajka Blue Mountain Peak
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Blue Mountain Peak, špička Modrých hor

Nejvyšší vrchol Modrých hor i celé Jamajky, 2 256 metrů vysoký Blue Mountain Peak, představuje oblíbené místo celodenních turistických výšlapů. V případě ideálních klimatických podmínek z něj dokonce uvidíte až na Kubu. Pěstuje se zde také vyhlášená jamajská káva.

Pohoří Blue Mountains (Modré hory) se rozkládá ve východní třetině Jamajky přímo nad hlavním městem Kingstonem a jihovýchodně od letoviska Ocho Rios. Nachází se na území kvarteta farností Portland, St. Thomas, St. Mary a St. Andrew. Necelou čtvrtinu jeho plochy zabírá od roku 1992 národní park Blue and John Crow Mountains. Vrchol Blue Mountain Peak se zvedá v jeho centrální části.

Výlet na Blue Mountain Peak

Blue Mountains jsou s délkou zhruba 100 kilometrů jedním z nejdelších souvislých horských masivů v Karibiku, navíc se pyšní mimořádně strmými svahy nad Karibským mořem. Tyto majestátní hory se jmenují podle mlhavě modrého oparu, který téměř neustále zahaluje jejich vrcholky včetně Blue Mountain Peak.

Překonáte-li během 10 kilometrů dlouhé túry na Blue Mountain Peak stoupání 1 000 metrů, bude vám odměnou úžasný výhled na celý ostrov. Cestou si také povšimněte rozmanité a bujné vegetace zahrnující přes 500 druhů rostlin. Při troše štěstí zahlédnete největšího amerického motýla Papilio homerus či hroznýše Chilabothrus subflavus.

  • Vyšlápněte si na Blue Mountain Peak a prohlédněte si Jamajku z ptačí perspektivy.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím