×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kapverdy
  2. Kapverdy
  3. Místa
  4. Buracona

Buracona

Lokalita: Kapverdy Kapverdy Buracona
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Buracona je plná překvapení

Na mapě nenápadná zátoka Buracona ve skutečnosti představuje fascinující podívanou, kterou mají na svědomí bouřící oceán a netečná skaliska. Je ukázkou mocné síly matky přírody na Kapverdských ostrovech a důkazem nepřetržitých změn i v jinak neživé krajině.

Zátočina Buracona se ukrývá na liduprázdném severozápadním pobřeží ostrova Sal. Asi 1,5 km severovýchodně od ní se zvedá osamocený sopečný kužel Monte Leste (263 m n. m.). Zhruba 6 km odsud se rozkládá město Espargos s mezinárodním letištěm Aeroporto Internacional Amílcar Cabral a za ním starý solný důl Pedra de Lume.

Co všechno uvidíte v Buraconě

Buracona, úchvatné místo kontaktu vulkanické činnosti s oceánem, se skládá ze tří částí. První z nich je úzká zátočina, dlouhá kolem 50 m a široká 20 m. Větší vlny se na jejím konci tříští o sopečná skaliska a vytvářejí efektní divadlo. Voda občas přetéká do druhé části, kterou tvoří nevelká laguna, jako stvořená ke koupání.

Specialitou Buracony je vzácný úkaz „Modré oko“, ukrytý stranou v temné jeskyni. Nahlédnout do ní můžete pouze skrze nevelkou díru v zemi. Všechny význačné body lokality spojují dřevěné lávky, usnadňující pohyb turistů. Ve vybavení nechybí parkoviště ani restaurace.

  • Neváhejte tedy a navštivte zátoku Buracona na Kapverdách.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím