×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kapverdy
  2. Kapverdy
  3. Místa
  4. Pedra de Lume

Pedra de Lume

Lokalita: Kapverdy Kapverdy Pedra de Lume
Typ: Lázně, wellness, relaxace

Náš názor

Saliny Pedra de Lume vás doslova unesou

Starý solný důl Pedra de Lume je mimořádně oblíbený díky extrémní slanosti své vody a jejím léčivým účinkům. Koupání tady může připomínat pobyt u Mrtvého moře. Pusté okolí se sopečnými kužely a různě zbarvenou půdou evokuje krajinu jako z jiné planety.

Důlní areál Pedra de Lume zaplňuje kráter vyhaslého vulkánu stejného jména o průměru 500 metrů. Nachází se na severovýchodě ostrova Sal, asi 1 kilometr od přímořské vísky Pedra de Lume a 5 kilometrů od správního střediska Cidade de Espargos. Východním směrem jsou z něj pěkné výhledy na Atlantský oceán. Společně s pahorkem Monte Cagarral (173 m n. m.) a dalšími vrcholky vytváří chráněnou oblast Salinas.

Na cestě od těžby soli ke koupelím

Historie solného dolu Pedra de Lume se začala psát roku 1799, kdy se stal prvním zařízením svého druhu na Kapverdských ostrovech. Největší slávu zažil na přelomu 19. a 20. století, fungovala zde dokonce nákladní lanovka, jejíž dřevěné sloupy dodnes trčí ze svahu směrem k obci Pedra de Lume. V 90. letech byl provoz celého komplexu ukončen a dnes slouží pouze turistům.

V Pedra de Lume si lze užít ozdravné procedury jako olejovou masáž, očištění solí či aloe vera. Specialitou je ovšem koupání ve slaných jezerech. Jsou tak slaná, že návštěvníky příjemně nadnáší a zároveň jim blahodárně působí na pokožku. Nejen díky tomu má lokalita velkou šanci dostat se na seznam světového dědictví UNESCO.

  • Neváhejte tedy a navštivte saliny Pedra de Lume na Kapverdách.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím