×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kapverdy
  2. Kapverdy
  3. Místa
  4. Santa Maria

Santa Maria

Lokalita: Kapverdy Kapverdy Santa Maria
Typ: Město

Náš názor

Atraktivní Santa Maria vábí k návštěvě

Proč se vypravit do kapverdského letoviska Santa Maria kromě toho, že nabízí vše důležité k prožití příjemné letní dovolené? Za procházku například stojí ulice Amílcar Cabral, náměstí Marcelo Leitao a stará čtvrť se starým dřevěným mlýnem. Na trhu koupíte spoustu zajímavých suvenýrů.

Santa Maria (asi 6 tisíc stálých obyvatel) se nachází na jižním pobřeží ostrova Sal. Pevnina je zde úzká, od západního k východnímu břehu to jsou sotva 4 kilometry. Město je proto ze tří stran obklopeno Atlantským oceánem. S administrativním střediskem Cidade de Espargos (20 kilometrů severně) ho spojuje hlavní silnice.

Poznejte lákadla Panny Marie

Z původně ospalého městečka, známého především těžbou soli ve zdejších salinách (na ostrově lze navštívit i ještě vyhlášenější Pedra de Lume), se v poslední době stává význačné rekreační centrum. V jeho okolí vyrostla celá řada moderních ubytovacích resortů a nechybí ani četné restaurace podávající jídla v západním střihu.

Na turisty tady čekají nádherné písečné pláže (tzv. Černou pláž pokrývají lávové kameny), křišťálově čistá voda a pestrá nabídka sportovních aktivit jako cyklistika, čtyřkolky, potápění a sportovní rybaření. Zvláště populární je windsurfing, roku 2007 se tady dokonce uskutečnilo mistrovství světa.

  • Neváhejte tedy a navštivte městečko Santa Maria na Kapverdách.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím