×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kapverdy
  2. Kapverdy
  3. Místa
  4. Serra da Malagueta

Serra da Malagueta

Lokalita: Kapverdy Kapverdy Serra da Malagueta
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Pohoří Serra da Malagueta si zamilujete na první pohled

Nádherné horské pásmo Serra da Malagueta se proslavilo nejen romantickými panoramaty, ale také pěstováním pepře, četnými potoky a bohatou faunou i flórou. Řadí se k nejvíce navštěvovaných chráněným oblastem Kapverdských ostrovů.

Pohoří Serra da Malagueta vyplňuje severozápadní část ostrova Santiago. Ze severu na jih ho protíná silnice spojující město Tarrafal a metropoli Praia. Jeho nejvyšším bodem je hora Malagueta (1 064 m n. m.), k dalším významným vrcholům patří Monte Ramo (905 m n. m.), Monte Soca (580 m n. m.) a Monte Bode (541 m n. m.).

Co uvidíte v horách Serra da Malagueta

Velkou část pohoří chrání od roku 2005 přírodní park Parque Natural da Serra da Malagueta o rozloze 7,74 kilometrů čtverečních. Žijí tady na dvě desítky ptačích druhů (endemičtí vrabci, rorýsi, volavky či rákosníci), plazi a hmyz. Bohatou vegetaci zastupují např. tropické hluchavky, zvonky, tlustice, pryšce a divizny.

Věčně zelené hory Serra da Malagueta vybízejí k túrám zvláště během zimních měsíců. Výhledy z vrcholových partií umožňují přehlédnout velkou část ostrova i břehy Atlantiku. Podél silnice v horském sedle se nachází osada Serra s placeným parkovištěm, barem a informační cedulí.

  • Neváhejte tedy a navštivte Serra da Malagueta na Kapverdách.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím