×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kapverdy
  2. Kapverdy
  3. Místa
  4. Topo da Coroa

Topo da Coroa

Lokalita: Kapverdy Kapverdy Topo da Coroa
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Topo da Coroa, vulkanická zahrada Kapverd

Přírodní park Topo da Coroa zahrnuje horu stejného jména, s 1 979 metry druhou nejvyšší na Kapverdských ostrovech (po Pico Fogo). Zdejší krajina vás očaruje svou divokostí, která v sobě ukrývá bouřlivou sopečnou minulost.

Rezervace Topo da Coroa se rozkládá na západní části ostrova Santo Antao. Dostanete se sem po silnici z ostrovního administrativního centra Porto Novo. Poblíž se nacházejí další sopečné homole jako Monte Tomé (1 863 metrů), Morro de Covaozinho (1 779 metrů) a Monte Aranha Perna (1 726 metrů).

Putování po vrcholcích Santo Antao

Hora Topo da Coroa je sopečného původu a z velké části ji tvoří vulkanický čedič. Na západě velice prudce vystupuje z vod Atlantského oceánu, na druhé straně se zvolna spouští do vnitrozemských údolí. Naposledy vulkán explodoval před 200 tisíci roky a ještě před zvýšením hladiny moří po skončení doby ledové dosahoval více jak 2 tisíc metrů výšky.

Velkou část přírodního parku Topo da Coroa pokrývá bujná vegetace. Mezi mnoha druhy můžete najít například ohrožené miříky. Ve vískách Cha de Morte a Cha d´Orgueiro funguje několik obchůdků. Až na vrchol Topo da Coroa z těchto obcí vede pěší stezka.

  • Neváhejte tedy a navštivte rezervaci Topo da Coroa na Kapverdách.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím